Text size

Contrast

×

Menu

Upcoming events

Reval Folk alustab aastat Eesti-Flaami duo ja folgijämmiga

19. jaanuaril kell 19 astub Reval Folgi kolmandal kontserdil üles Eesti-Flaami duo Leana & Hartwin. Kontserdi sissejuhataja on Maimu Jõgeda, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias pärimusmuusikat õppiv akordionist. Tallinna Vanalinna Muusikamajas toimuv kontsert on kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning õhtu lõpeb suurejoonelise folgijämmiga mitmete muusikutest sõprade osalusel.

Kontserdipäeval kell 14 toimub duo pop-up kontsert Iru Hooldekodus, et tuua pärimusmuusika lähemale ka neile, kel ühiskonna elus aktiivselt osaleda pole võimalik.

„Muusikal on imepärane võime tervendada ja ühendada. See on keel, mida kõik mõistavad. Oluline on märgata enda ümber inimesi, kelle võimalused ühiskonnaelust osa saada on raskendatud ja tuua neilegi muusika lähedale", sõnas kontserdi peaesineja, torupillimängija Leana Vapper-Dhoore.

Leana & Hartwin on Eesti-Flaami duo, milles viledel, torupillidel ja diatoonilisel akordionil musitseerivad Kuressaarde kodu loonud rahvamuusikud. Nende looming on kui laevareis Flaamimaalt Eestisse, milles takti löövad lained ja pehme tuul kannab uutesse sihtkohtadesse. Nad jagavad armastust pärimusmuusika ja imelise Eesti looduse vastu. Nii on ka nende muusika (enamasti omalooming) inspireeritud ilusast maastikust, puutumata loodusest, taimedest, loomadest ja südantsoojendavatest kaasrändajatest.

Muusikud kohtusid Belgias Leana õpingute aegu. Nad on ka armastatud Eesti folgibändi „Estbel“ algatajad. Hartwin mängib oma vendadega veel Euroopas aktiivselt ringituuritavas bändis „Trio Dhoore“. www.estbel.be ja www.triodhoore.com 

Leana Vapper-Dhoore – laul, viled, torupillid, Hartwin Dhoore – diatooniline akordion.

Duo muusika Youtube´is

Duo Facebook´leht

Maimu Jõgeda on akordionist, kel hetkel käsil õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika erialal. Koos toredate kaastudengitega saavutati 2017 kevadel Moisekatsi Elohelü konkursil Viljandi Pärimusmuusika festivali eripreemia. Maimu näeb EMTA pärimusmuusika osakonda areneva kollektiivina, kus igaühel võimalus oma unistusi täide viia. Väljaspool kooli peab Maimu Jõgeda lugu etno-laagritest ning loomingulisest tegevusest. 2017. aastal ilmus tema esimene autoriplaat "Pühendus". Selle kohta saab rohkem teavet siit

Maimu Facebook´i leht

PILETID on müügil SIIN

UKSED avatakse kell 18, kontserti on mõnus oodata kohviku "Koloniaal" hõrgutistega. Muusikamaja ülakorrusel on lastel soovi korral võimalik olla mängutoas.22448536 1706453312762375 6701671435942491018 n

REVAL FOLK

MTÜ Reval Folk asutati 2017. aasta sügisel. Kodanikualgatuse korras sündinud kontsertide sarjas tehakse koostööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika erialaga.

Kontserdisarja eesmärk on tuua pärimusmuusika ja sellel põhinev autorilooming Tallinnasse. Reval Folk tutvustab muusikuid Eestist ja välismaalt. Soovime kasvatada huvi pärimusmuusika eriala omandamise vastu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, et tagada kultuuri jätkusuutlikkus ning professionaalne praktiseerimine. Korraldame aastaringseid õpitubasid ja suviti Rõuge vallas toimuvat rahvusvahelist muusikalaagrit ning pakume kontserdivõimalusi ka mujal Eestis - nii on pärimusmuusika haaratud rohkem igapäevaellu.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja EMTA pärimusmuusika eriala, Tallinna linn, Veebimajutus.ee, kohvik "Koloniaal", Bioneer.ee, Tallinn in Your Pocket.

Partnerid: EMTA, Vanalinna Muusikamaja, EV100, Eesti Folkloorinõukogu, Eesti Pärimusmuusika Keskus.

www.facebook.com/revalfolk
www.revalfolk.ee 

COOKIES_MAIN_TEXT

COOKIES_SECONDARY_TEXT SIIT

LUBA