Text size

Contrast

×

Menu

Upcoming events

Filter

Tantsumajas tähistatakse naistepüha kadripäeva

24. novembril on kadrilaupäev ja kõiki oodatakse kell 19 Tantsumajja naistepüha tähistama. Viljandi Pärimusmuusika Aidas annavad sel puhul tooni just naised ja neiud. Kadripäevale kohaselt lüüakse ka tantsu. Sel korral saavad selgeks Wales`i rahvatantsud mis koosnevad sammudest ja liikumistest, mis ühendavad sõprus- ja seltskondi.

Tantsumajas pakub hääde külapidude meeleolusid Eesti viiuldajate tulevik, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia muusikatudengid Elina Kasesalu, Kelly Veinberg Lisette Kingsepp ja Regina Mänd Heino Elleri nimelisest Tartu Muusikakoolist. Pärimusmuusikud ja Mooste Rahvamuusikakooli õpetajad Sille Ilves ja Martin Leamon (Eesti/Wales) õpetavad Wales`i seltskonnatantse, mis oma lihtsuses pakuvad tantsurõõmu ka neile, kes keerulisi tantsuvõtteid pelgavad.

Tantsumaja on Eesti Pärimusmuusika Keskuse loodud peoformaat, mis meenutab vanu häid külapidusid. Kord kuus saab vahetult tantsu lüüa, nautida külapeo kaasakiskuvat meeleolu, kuulata elavat pärimusmuusikat koos ärksate pillimeeste ja mõnusa seltskonnaga. Õppida teadjate õpetusel tantsusammegi.

tantsumaja.Ako 7

Foto: Ako Lehemets

COOKIES_MAIN_TEXT

COOKIES_SECONDARY_TEXT SIIT

LUBA