Text size

Contrast

×

Menu

Upcoming events

Reval Folk avasündmus toimub 17.11.17 kell 7 õhtul Vanalinna Muusikamajas

Alates 17. novembrist on Tallinnas kord kuus võimalik kuulata pärimusmuusikat ja sellest inspireeritud autoriloomingut nii Eestist kui välismaalt. Kontserdisari “Reval Folk” on sündinud kodanikuaktivistide ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala eestvedajate koostöös.

Ootame Teid Reval Folgi kontsertidest osa saama! Avasündmus toimub reedel, 17. novembril algusega kell 19 Tallinnas, Vanalinna Muusikamajas asukohaga Uus tn 16c. Teiste kontsertide kohta saab teavet www.revalfolk.ee  või www.facebook.com/revalfolk 

Kontserdi juhatab sisse torupilli- ja parmupillimängija, EMTA pärimusmuusika eriala koordinaator Katariin Raska.

Põhiesinejana astub üles rahvusvaheliselt tuntud akordionimängija ja lugudelooja Tuulikki Bartosik, kes esitab eesti ja skandinaavia pärimusmuusikast inspireeritud omaloomingut.

Piletid on müügil Piletilevis ja kohapeal. Täispilet 10, pensionärid 5, õpilased/tudengid 7, lapsed 0-7 tasuta. Piletid on müügil SIIN
Suupisteid pakub kohvik "Koloniaal" ning lastega tegeleb waldorfõpetaja ning väikekandlemängija Karin Peedo.

Mis on Reval Folk?
Reval Folk sai alguse soovist pakkuda inimestele asises Tallinnas võimalusi tuletada endale meelde oma põlist olemust ja ühendust nii iseenda kui teistega. Soovime kokku tuua erinevad põlvkonnad - nii vanad, noored kui lapsed ja kasvada uuesti orgaaniliseks kogukonnaks, keda ühendab muusika.

Kontserdisarja teiseks eesmärgiks on innustada ja inspireerida noori muusikuid õppima pärimusmuusikat professionaalsel tasemel ja kandma seeläbi meie kultuuri edasi nii Eestis kui ka välismaal. Teadvustades seejuures, et pärimusmuusika õppimiseks on võimalusi ka pealinnas, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus 2006. aastal rajasid pärimusmuusika eriala Veljo Tormis, Celia Roose ja Tuulikki Bartosik.

Reval Folgist eestvedajate ja koostööpartnerite pilgu läbi:
Kadri Allikmäe, kodanikuaktivist, kontserdisarja Reval Folk idee autor ja eestvedaja, põline tallinlane: “Folgisündmusi Tallinnas küll toimub ning asjahuvilised leiavad endale kindlasti koha, kuid pärimuskultuur ei ole enam enamiku inimeste igapäevaelu osa. Seetõttu on oluline ka pealinlastele meelde tuletada, et meie kultuur saab tänapäeva kiirustavas elutempos pakkuda meile tervendust. Lähtusin ideest, et pärimusmuusika on vaja viia eelkõige sinna, kus teda praegu on kõige vähem - just seal on sellist puudutust vaja kõige enam. Ja tuleb välja tuua ka kohti, kus see ka Tallinnas juba olemas on. Muusika ja eriti pärimusmuusika on see, mis aitab meil vaadata enesesse ja maailma avarama pilguga. Koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) ning vabatahtlikega olemegi võtnud missiooniks aidata tallinlastel taasluua ühendust oma põlise olemusega, pakkudes regulaarseid kohtumisi erinevate põlvkondade vahel ja lavapraktikat pärimustudengitele. ”

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) pärismusmuusika eriala koordinaator Katariin Raska usub, et Reval Folk on EMTA pärimuseriala tudengitele oluliseks platvormiks õppimisel ning õpitu rakendamisel.

Tuulikki Bartosik, rahvusvaheliselt tuntud akordionimängija ja lugudelooja, Reval Folgi kaasasutaja ning kevadel kümnendat sünnipäeva tähistanud EMTA pärimusmuusika eriala üks rajajatest: „Aastaid on EMTA pärimusmuusika eriala tudengid tundnud vajadust oma "kodulava" järele ning soovinud pakkuda külalisõppejõududele kontsertide andmise võimalus, et jagada kooliseinte vahel toimuvat ka väljaspool ülikooli. Reval Folk on väljund, mis on sündinud just sellest vajadusest ning mul on äärmiselt hea meel ja suur au olla kontserdisarja esimene esineja.“
Sarja avakontsert toimub 17. novembril algusega kell 19 Vanalinna Muusikamajas. Uksed avatakse kell 18. Suupistetega on kohal kohvik “Koloniaal”

Järgmised kontserdid Reval Folk sarjas:
· Tuulikki Bartosik 17.11.18
· TRIO Soon/Piho/Lepasson 15.12.17
· Leana ja Hartwin (Est/Be) 19.01.18
· Dave Murphy, iiri flöödid (Iirimaa) 30.03.18

reval folk

Lisateave:
Kadri Allikmäe
MTÜ Reval Folk koordinaator
GSM 537 477 04
www.revalfolk.ee, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., FB: @revalfolk
Kontserdisarja sümboolika ja fotod: www.revalfolk.ee/meedia

MTÜ Reval Folk, mille algajatateks on Tuulikki Bartosik ja Kadri Allikmäe, asutati 2017. a septembris eesmärgiga korraldada Tallinnas Reval Folk kontserdisarjana kvaliteetseid pärimusmuusikakontserte. Korraldustiimiga on liitunud juba üle 20 vabatahtliku erinevatelt elualadelt. Reval Folk korraldamisel on nõuandjaks olnud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala endine koordinaator Tarmo Kivisilla ja praegune eestvedaja Katariin Raska, pärimusmuusikud Leanne Barbo ja Jaan Sarv (MTÜ Sabatants), Kai Kiiv (EMTA), Kairi Leivo (August Pulsti õpistu juhataja), Piret Aus (TÜVKA kultuurikorralduse lektor), Sandra Vabarna (ansambel Trad.attack, EMTA vilistlane), Jaak Johanson jt. Reval Folgi koostööpartnerid on Vanalinna Muusikamaja ja Eesti Folkloorinõukogu. Kontserdisarja toimumist toetavad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kultuurkapital ja veebimajutus.ee. 

COOKIES_MAIN_TEXT

COOKIES_SECONDARY_TEXT SIIT

LUBA