Text size

Contrast

×

Menu

Upcoming events

Kogukonna liikumine Tule õue! kutsub mardisantidele tulesid süütama

Viljandi vanalinna kogukonna liikumine Tule õue! kutsub mardipäeva eel kõiki mardilaupäeval 9. novembril valgustama õuesid märgutuledega. Kena tava eesmärgiks on näidata poolehoidu Eesti rahvakommete vastu ning näidata pimedal hingedeajal teed ja ütlemaks teretulemast mardisantidele.

Viljandi vanalinna kogukond on juba aastaid mardilaupäeval süüdanud ukse ees või akendel küünlad andmaks mardisantidele teada, et nad on oodatud. Sel korral üllatatakse marte, kes kõige paremini mardipäeva kombeid teavad, lausa suurte üllatustega ning kutsutakse liituma Eesti Pärimusmuusika Keskuse ettevõtmisega Seljatame halloweeni.

Viljandi vanalinna kogukonna liikumise Tule õue! eestvedaja Gea Melini sõnul on nende vanalinna seltskond alati püüdnud oma linna õueruumi ja kogukonna elu erinevate ürituste ning aktsioonidega sisukamaks muuta. „Mardisandipäeval tulukeste süütamine on üks nendest toredatest asjadest, mida siiani sõprade-tuttavate ja lähikondlastega on ette võetud. Tänavu toetame Viljandist alguse saanud ettevõtmist Seljatame Halloweeni. Seoses selle lõbusa ja humoorika mardimölluga paneme taas küünlad põlema, aga oleme varunud kõige ägedamatele mardiperedele ka kopsakaid priipääsmeid Viljandis toimuvatele tähtsündmustele,“ utsitab Melin kõiki mardipäeval erineval moel osalema. „Liiatigi, kui kõige ägedamad ja targemad asjatundjad inimestele tasuta mardipäevakombeid õpetavad ning erinevatel üritustel üle linna saab end vabalt tõelise mardina tunda,“ lisab Gea Melin.

Kogu Eestit ja eeskätt viljandlasi haarava ettevõtmisega Seljatame halloweeni saab ühineda ürituse Facebooki lehel. Pea kahenädalase mardimöllu jooksul õpetatakse Eesti erinevates kohtades mardikombeid. Kõik, kes on 8. novembril kell 18 Viljandis, saavad Pärimusmuusika Aidas mardipäevakoolituse lausa tasuta. Koos VLND-ga peetakse 9. novembril maha suur mardijooks ja hilistundidel ülistatakse mardipäeva koos räpigurudega mardiräppi ladudes raamatubaaris Romaan. Ettevõtmine päädib 10. novembril kell 20 Mardipeoga, kus astuvad üles Angus, Oopus ja Meisterjaan. Hoogu annab juurde Viljandi vanalinna kogukonna liikumine Tule õue, kes kutsub kõiki mardijooksule ja üllatab parimaid mardi perekondasid kopsakate mardiandidega.

Alates 2008. aasta kevadest tegutseb Viljandi lossimägedes Eesti Pärimusmuusika Keskus, mis on üleriigiliselt tegutsev valitsusväline pärimusmuusikaalast huviharidust toetav ja korraldav ning pärimusmuusika elavat esitust levitav avatud ning uuendusmeelne organisatsioon. MTÜ igapäevane elu toimub Pärimusmuusika aidas, kus toimub ka aastaringne kontserttegevus. www.folk.ee

mardipidu

COOKIES_MAIN_TEXT

COOKIES_SECONDARY_TEXT SIIT

LUBA