Text size

Contrast

×

Menu

Upcoming events

Filter

Rahvamajade tuur jõuab Eeva ja Villu Talsi ning Ants Tauliga Eesti saartele ja Läänemaale

Novembri alguses sõidutab Eesti Pärimusmuusika Keskus pärimusmuusika koos Eeva ja Villu Talsi ning Ants Tauliga üle mere, Eesti saartele ja Läänemaale. Rahvamajade tuuri raames kõlavad muusikutepaari lemmikviisid ning suurmeistri Ants Tauli põnevad lood nii toru- ja lõõtspillimängu kui vestluste näol.

eevajavilluSel korral pakuvad pärimusmuusikaga kohtumisi aastaid ühtset teed ja muusikute elu elanud Eeva ja Villu Talsi. Kaks armastatud inimest on tõeliselt kokku kasvanud, neist on saanud abikaasad ning kontserdilgi esitavad nad heliloomingut, mis koos loodud ja helisema pandud. Õhtu pakub mitmekülgset repertuaari ja avastamisrõõmu, kui tuntud pärimusmuusikud tutvustavad ka oma lemmikpalasid pärimusmuusikavaramust: „Oleme Villuga Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias hoolega pärimusmuusikat õppinud ja seetõttu teame palju pärimuslugusid. Lemmikuteks on erinevad polkad ja labajalad,“ kirjeldab Eeva Talsi Rahvamajade tuuri kontsertprogrammi.

Taas kord toimuva Rahvamajade tuuri eesmärgiks on viia elav ja mitmekülgne pärimusmuusika rahvani, mille üheks osaks on ka esinejate endi huvitavad juhtumised. Õhtule annab hoogu torupilli mängimise traditsiooni taaselustaja ja pillimees Ants Taul, kellel on rääkida põnevaid memuaare kunagistest kontsertturneedest mööda suurt ja laia Nõukogude Liitu.

Kuuel õhtul kõlavad erinevates rahvamajades Hiiumaal, Saaremaal, Vormsil ja Läänemaal ka lood Eeva Talsi sooloplaadilt „Vähemalt täna“, publik saab kuulda rahva lemmikpalasid Curly Strings`i repertuaarist.

Rahvamajade tuur kestab 7. novembrist 12. novembrini ning armastatud Eesti muusikud ootavad kohtumisi 7. novembril kell 19 Pürksi Kultuurimajas, 8. novembril kell 20 Vormsi Rahvamajas, 9. novembril kell 19 Käina Kultuurikeskuses, 10. novembril kell 19 Orissaare Kultuurimajas, 11. novembril kell 19 Kärla Rahvamajas ja 12. novembril kell 16 Kõmsi Rahvamajas. Täpsem programm ja piletiinfo www.folk.ee, kontsertturi Facebooki lehelt ja Piletilevist.

Alates 2008. aasta kevadest tegutseb Viljandi lossimägedes Eesti Pärimusmuusika Keskus, mis on üleriigiliselt tegutsev valitsusväline pärimusmuusikaalast huviharidust toetav ja korraldav ning pärimusmuusika elavat esitust levitav avatud ning uuendusmeelne organisatsioon. MTÜ igapäevane elu toimub Pärimusmuusika aidas, kus toimub ka aastaringne kontserttegevus.www.folk.ee.

COOKIES_MAIN_TEXT

COOKIES_SECONDARY_TEXT SIIT

LUBA