Text size

Contrast

×

Menu

Upcoming events

Filter

VolkStuudios kõlavad täna Süüria armastuslood

Muusika kuulamise sarjas VolkStuudio kõlavad täna kell 19 Pärimusmuusika Aidas Peeter Volkonski poolt valitud Süüria lembelood. Suur melomaan lubab dramaatilist ja emotsionaalset õhtupoolikut, kus saab kuulata ja teada kuidas lõppes 7. sajandist pärit lugu Leyli ja Majnuni armastusest.

Täna õhtul toimuvale VolkStuudiole teeb selle suur juht sissejuhatuse: „Süüria romantilised lugulaulud on niisugused teosed, mis koosnevad erinevate sündmuste jadadest. Muusikapalad muudab huvitavaks tava, miskohaselt ühte loosse pannakse kokku erinevate poeetide tekstid erinevatest aegadest. Näiteks üks osa laulutekstist on pärit 10. sajandist aga lõppsõnad on pärit hoopis luuletajalt 20. sajandist.“

1. novembri õhtut sisustavad laulud mille tekstid kõnelevad Araabi poeetide poolt enim käsitletud armastusloost. „Mis vea noormees Majnun oma armsamale lauldes tegi ja kuidas lugu lõppeb, selgub koha peal,“ ärgitab Peeter Volkonski kõiki kohale tulema ja tunnistama, kui põnev on maailm.

Pärimusmuusika Teabekogu eestvedamisel kolmandat hooaega toimuv VolkStuudio on muusika kuulamise sari, mis on mõeldud inimestele, kes tunnevad huvi kaugemate kultuuride muusika vastu. Kord kuus õpitakse kuulama tuntud muusiku ja melomaani Peeter Volkonski mahukast muusikakataloogist muusikalisi näiteid, mis aitavad mõista erinevate rahvaste ja rahvuste pärimusmuusika sügavaid ja põnevaid tagamaid. Täpsem info www.folk.ee või sündmuse Facebookist.

Foto: Eesti Päevaleht

COOKIES_MAIN_TEXT

COOKIES_SECONDARY_TEXT SIIT

LUBA