Text size

Contrast

×

Menu

Upcoming events

Eesti Pärimusmuusika Keskus tutvustab Eesti pärimusmuusikat Brüsselis

Tänasest on Brüsseli Muusikainstrumentide muuseumis avatud Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitus „Elus! Eesti rahvapillide lugu“. Näitusel eksponeeritu saab elavaks koostöös Eesti Pärimusmuusika Keskuse ja meie tuntud pärimusmuusikute ühiselt loodud kultuuriprogrammi kaudu. 
Äsja avatud näitus tutvustab kõige olulisemaid eesti rahvapille nii tagasivaates kui tänapäevases võtmes. Eesti Pärimusmuusika Keskuse ja mitmete Eesti pärimusmuusikute ühisloominguna on kokku pandud lisaprogramm, mis annab elava ülevaate eesti rahvapillide- ja muusika traditsioonidest. Oktoobrikuus pakuvad lisaks silmailule vahetuid elamusi, kontserte ja õpitubasid ansambel Torupilli Jussi Trio ning selle liikmed Cätlin Mägi, Eeva Talsi ja Karoliina Kreintaal. Tegevusi jätkub ka talve- ja kevadkuudesse.
 
Näitus „Elus! Eesti rahvapillide lugu“ on pühendatud Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisele ning Eesti Vabariigi 100. juubelile. Vaatajatele on eksponeeritud sajandivanused rahvapillid Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kogudest ning nendega kõrvuti Eesti rahvapillimeistrite spetsiaalselt näituseks valmistatud pillid. Näituse kujundus põhineb loodusfotograaf Arne Aderi panoraamfotodel Eesti maastikest. Näitus annab võimaluse rahvamuusiku ametit proovida - mängida torupilli, lõõtspilli ja kannelt.
 
Näitus on avatud 19. oktoobrist 2017 kuni 15. aprillini 2018 Brüsseli Muusikainstrumentide Muuseumis (Hofberg 2, Montagne de la Cour, Brüssel). 
 
Näituse koostajad: Igor Tõnurist, Krista Sildoja, Tarmo Kivisilla, Raivo Sildoja, Risto Lehiste, Tanel Veeremaa. Kujundajad: Katri Haarde, Margit Argus (KAOS Arhitektid). Näituse koostamist toetas Eesti Riigikantselei Eesti Vabariik 100 ja Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise rahvusvaheline programm.
 
IMG 3994
 
 
 

COOKIES_MAIN_TEXT

COOKIES_SECONDARY_TEXT SIIT

LUBA