Text size

Contrast

×

Menu

Upcoming events

Pärimusmuusika Aidas alustab 12. septembril Omakultuuriakadeemia loengusari juba üheksandat hooaega

Teisipäeval, 12. septembri õhtul alustab Pärimusmuusika Aidas oma üheksandat hooaega avatud loengusari Omakultuuriakadeemia. TÜ Viljandi kultuuriakadeemia, Viljandi linna ja Pärimusmuusika Keskuse koostöös toimuva ettekannete sarja üldteemaks on algaval hooajal “Piirid”.

Ettekandjad arutlevad oma tegevusvaldkonna või uurimisteemade näitel, kuidas kujunevad tavad ja normid ning millal ja miks need aeg-ajalt muutuvad. Kes ja kuidas paneb paika piiri õige ja vale, moraalse ja keelatu vahel? Kuidas defineerida oma ja võõrast, väärtuslikku ja labast, püha ja argist, kaost ja korda? Käsitletakse piirsituatsioone, piiride määratlemist ja ületamist.
“’Piiride’ mõiste võimaldab kutsuda ettekandjaid väga erinevatest valdkondades. Otseselt omakultuuriga seotud käsitluste kõrval võib leida väga ootamatuid valdkondi, sest ka teemade valik on seekord piire kompav. Avakohtumisel intrigeerib folklorist Merili Metsvahi publikut loenguga esimese öö õigusest Eestis,“ kommenteeris Omakultuuriakadeemia kuraator Marko Veisson.

„Omakultuuriakadeemia seniseid teemavaldkondi arvestades vahest kõige ebatavalisem külaline on aga 26. septembril esinev psühholoog ja karismaatiline MMA treener Jorgen Matsi, kes tuleb rääkima sportliku vabavõitlusega seotud sotsiaalsetest ja psühholoogilisest piiridest,” lisas Veisson.

Sügissemestril on oodata veel loenguid Kihnu kultuurist (Mare Mätas), arheoloogiast (Heiki Valk) ning muusikast (Märt-Matis Lill ja Tarmo Noormaa). Septembrist kevadkuudeni toimuva sarja raames kuuleb kokku 12 ettekannet. Nii nagu varasematelgi aastatel, on kohtumistele oodatud kultuuriakadeemia üliõpilaste ja õppejõudude kõrval Viljandi linnarahvas ja huvilised kaugemaltki.

Loengutesse on osalema oodatud kõik huvilised. Linnakodanikel on võimalik loengutes käimise eest saada TÜ Viljandi kultuuriakadeemia täiendusõppe tunnistus.
Sügisel on kavas kuus loengut, mis toimuvad Pärimusmuusika Aidas üle nädala teisipäeviti kell 18.00-19.30.

12. sept. Merili Metsvahi
26. sept. Jorgen Matsi
10. okt. Mare Mätas
24. okt. Märt-Matis Lill
7. nov. Heiki Valk
21. nov. Tarmo Noormaa

Lisainfo
Marko Veisson
5558 8605
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
http://www.kultuur.ut.ee/et/omakultuuriakadeemia

COOKIES_MAIN_TEXT

COOKIES_SECONDARY_TEXT SIIT

LUBA