Text size

Contrast

×

Menu

Upcoming events

XXV Viljandi pärimusmuusika festivali programmi ilmestab pärimusmuusika filmiprogramm

XXV Viljandi pärimusmuusika festivali programmi ilmestab sel aastal pärimusmuusika filmiprogramm, tuues publikuni kolm eriilmelist ekraaniteost välis- ja kodumaalt. Linalugusid näeb reedel, 28. juulil ja laupäeval, 29. juulil Sakala Keskuse suures saalis koostöös PÖFF-i Tartu armastusfilmide festivaliga tARTuFF. Publikul avaneb võimalus uurida filmide telgitaguste kohta tegijatelt endilt.


Kohal on filmidega seotud isikud, kellega saab enne ja pärast teose nägemist vestlusesse astuda. Filmi „The Listen Project” seansi juhatab sisse režissöör Garry Bassin ning filmi “Paabel X” kontrabassist ja produtsent Tanel Kadalipp.
Garry Bassin on üle seitsme aasta filminud vähemalt 20 riigi muusikalist kultuurimaastikku, kokku hindab ta oma meeskonnal olevat tuhandetes tundides videomaterjali. “The Listen Project” on tegelikult dokumentaalsari, millest Bassin on hoolikalt välja varinud kõnekaimad seigad ning need kokku teinud üheks 75-minutiliseks filmiks. “Dance Paths” on Rootsi ja Poola koostööprojekt otsimaks kahe kultuuri sarnasusi ja erinevusi nii muusikas kui ka igapäevaelus. “Paabel X” on kontsertsalvestus pärimusmuusika lipulaeva, ansambel Paabeli viimasest avalikust esinemisest Pärimusmuusika aidas 2017. aasta kevadel.

28. juulil kell 12 linastub USA ja Jaapani koostööprojekt „The Listen Project”, 29. juulil kell 12 Rootsi ja Poola ühine looming „Dance Paths” ning kell 14 eestimaise pärimusmuusika lipulaeva ansambel Paabeli film „Paabel X”. Pilet kõikidele seanssidele on 3 eurot, festivalipass tagab tasuta sissepääsu. Rohkem infot SIIT.

Pärimusmuusika filmiprogramm toimub Viljandi pärimusmuusika festivali raames. Suvise muusikasündmuse teema on „Uut ja vana“, mis annab ainest ka ürituse 25. juubeliks. Pika ajaloo jooksul on festival inimeste muusikamaitset avardanud ligi üle tuhande esineja nii kodumaalt, lähinaabrite juurest kui ka sellistest eksootilistest paikadest nagu Alaska, Niger, Senegal, Lõuna-Korea, Mauritaania ja Afganistan. XXV Viljandi pärimusmuusika festival toimub Viljandis 27.-30. juulil 2017. Täpsemat infot festivali kohta leiab korraldaja Eesti Pärimusmuusika Keskuse kodulehelt www.folk.ee või ürituse Facebookist.

COOKIES_MAIN_TEXT

COOKIES_SECONDARY_TEXT SIIT

LUBA