Text size

Contrast

×

Menu

Upcoming events

Filter

Viljandi pärimusmuusika juubelifestivali tegi UUT JA VANA juba esimesel päeval

25. Viljandi pärimusmuusika fesitval tõi uut ja vana täissaalidele juba esimesel päeval! Suurejoonelise rongkäigu ja kontsertetendusega avatud juubelifestival lauldi ja tantsiti heatujuliseks ja soojaks hoolimata vanast heast vihmast. Rahvale tõid head meelt festivali veteranid Tbilisi Gruusiast, Ülemakstud Rentslihärrad, Torupilli Jussi Trio, tantsuussi tõmbas käima ka MandoTrio.

Koos festivaliga tähistasid veerandsajandat juubelit Untsakad ning uue albumi materjali esitlesid Naised Köögis ning Maarja Nuut ja Hendrik Kaljujärv. Õhtu naelaks olid otse Tšiilist Kirsimäele tulnud Nano Stern Trio, Pärimusmuusika Aita hullutanud Pillide Duell ning Laululaval festivali Ööklubis hiilgava comebacki teinud Väikeste Lõõtspillide Ühing. Folgiratas veereb aga edasi ja ootab kõiki Viljandisse!

Viljandi pärimusmuusika festivali pika ajaloo jooksul on inimeste muusikamaitset avardanud üle tuhande esineja nii kodumaalt, lähinaabrite juurest kui ka sellistest eksootilistest paikadest nagu Alaska, Niger, Senegal, Lõuna-Korea, Mauritaania ja Afganistan. XXV Viljandi pärimusmuusika festival toimub Viljandis 27.-30. juulil 2017. Suvise muusikasündmuse teema on „Uut ja vana“, mis annab ainest ka ürituse 25. juubeliks. 

COOKIES_MAIN_TEXT

COOKIES_SECONDARY_TEXT SIIT

LUBA