Text size

Contrast

×

Menu

Upcoming events

XXV Viljandi pärimusmuusika festival kutsub: tule vabatahtlikuks

XXV Viljandi pärimusmuusika festival kutsub oma meeskonda vabatahtlikke kellega koos korraldada tänavusest juubelifestivalist meeldejääv ja korralik muusikasündmus. Balti-ja Põhjamaade üks suuremaid muusikafestivale ootab sõbralikke ja südikaid tüdrukuid ja poisse, noori ja vanu, suvisesse Viljandisse 26. juuli – 31. juuli.

Viljandi pärimusmuusika festival on kohtumispaigaks pea 25 000 külalisele ja paljude jaoks on see kujunenud suve tippsündmuseks. Festivali on aidanud nii publikule kui artistidele muuta meeldejäävaks ligi 200 vabatahtlikku. Tööd jätkub mitmete ametite tarvis: lavajuhid, teenindajad paki- ja pillihoius ning kontserdisaalis, pileti- ja plaadimüüjad, platsihooldajad, fotograafid, IT-abid, blogijad, autojuhid, bändisaatjad, ehitajad, staabisekretärid, telkla- ja tudulate valvurid ning paljud teised töökohad, kus oma oskusi rakendada.

Viljandi pärimusmuusika festivali personalipealik Katrin Laidre kirjeldab vabatahtliku elu: „Paljude jaoks on meie festival kujunenud, vaatamata vastutusrikkale tööle, suve tippsündmuseks, mis möödub hea muusika, seltskonna ja festivalimelu keskel. Kuna meeskond on suur ja kirju, siis hinnatakse kõrgelt ka tööalaseid kogemusi ja uusi kontakte, mida nii mahuka festivali korraldamine pakub.“ Laidre kinnitusel ei pea muretsema ei korraliku kõhutäie ega majutuse pärast ja lisab: „Kindlasti jätavad hea mälestuse meie festivaliga seotud traditsioonid, mida saab osati vaid vabatahtlikuna kogeda."

Viljandi pärimusmuusika festivalile on teretulnud kõik vabatahtlikud, kes on vähemalt 18. aastased ja kellel on võimalik osaleda meeskonna töös kõikidel festivali päevadel. Valdkondlikud koolitused algavad enamus meeskondades 26. juulil. Kõigil soovijatel tuleb täita kandideerimisvorm, mille leiab festivali kodulehelt. Esitatud ankeedi alusel valitakse välja parimatest parimad, keda teavitatakse meeskonda pääsemisest e-kirja teel juunikuu lõpus.

Viljandi pärimusmuusika festivali pika ajaloo jooksul on inimeste muusikamaitset avardanud ligi üle tuhande esineja nii kodumaalt, lähinaabrite juurest kui ka sellistest eksootilistest paikadest nagu Alaska, Niger, Senegal, Lõuna-Korea, Mauritaania ja Afganistan. XXV Viljandi pärimusmuusika festival toimub Viljandis 27.-30. juulil 2017. Suvise muusikasündmuse teema on „Uut ja vana“, mis annab ainest ka ürituse 25. juubeliks. www.folk.ee/festival.

COOKIES_MAIN_TEXT

COOKIES_SECONDARY_TEXT SIIT

LUBA