Estonian Traditional Music Center

This is the website of Estonian Traditional Music Center. The non-profit organisation Estonian Traditional Music Center is an open and innovative non-government organisation which supports and organises traditional music hobby education and promotes live traditional music performances across the country. Estonian Traditional Music Centre is located in Viljandi in a contemporary cultural centre where concerts, performances, training sessions, seminars, etc. are organised all year round. 

The cellar hall of the centre houses a Traditional Music Library which holds a collection of sound recordings and an information centre. August Pulst School which focuses on teaching and introducing traditional music through live examples aka organises training sessions and courses is also located in the centre. NGO Estonian Traditional Center organises one of the biggest music festivals in the Baltics – Viljandi Folk Music Festival.

Aeg: 25.02 - 01.03; 10:00-18:00 iga päev
Koht: Viljandi Kultuuriakadeemia Vilma maja, Turu 7, Viljandi 71020
Juhendaja: pillimeister Mihkel Soon
Grupi suurus: 10 (vanusepiirang al.16 eluaastast)
Ööbimine: Pakume võimalust ööbida Pärimusmuusika aidas 10 eur/öö
Kursuse tasu: 125 eur (sisaldab juhendamist, pilli materjale ja tööriistade kasutamist)

REGISTREERU

Saades koolitusjuhi kinnituse kursusel osalemise kohta, palume kanda koolitussumma 125 € MTÜ Eesti pärimusmuusika keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018. Makse selgituseks tuleb märkida VÄIKEKANDLE MEISTERDAMINE ja oma nimi. Makse garanteerib koha kursusel! Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna.

Ootame kursusele osalema inimesi, kes on käeliselt osavad ning hingelt soovivad endale meisterdada päris oma väikekannelt. Kursuse materjalid ja tööriistad toob kaasa kursuse juhendaja pillimeister Mihkel Soon. See, millist tüüpi väikekannelt sa soovid kursusel meisterdada, tuleks sul otsustada kursusele registreerudes. Valiku saad teha järgnevate mudelite vahel:

1) 6 - 7keelse kandle meisterdamiseks on vaja elementaarseid puutööoskusi ja osavust terariistade käsitsemisel, täpsust ja püsivust.

2) 10 - 12keelse kandle meisterdamiseks on vaja elementaarseid puutööoskusi ja osavust terariistade käsitsemisel, täpsust ja püsivust, jõudlust suuremas mahus puu töötlemise kui 6keelse ilma labata pillil puhul.

kannel1

3) Labaga kandle puhul on vaja elementaarseid puutööoskusi ja osavust terariista käsitsemisel, täpsust ja püsivust, jõudlust suuremas mahus puu töötlemisel.

kannel2

4) Puitvirblitega pilli puhul on vaja elementaarseid puutööoskusi ja osavust terariista käsitsemisel, täpsust ja püsivust, jõudlust, et jääks aega virblite nikerdamiseks, ning rutiinitaluvust, et nikerdada kõvast puust ühesuguseid detaile.

kannel3

Kursus toimub koostöös TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiaga
Kursust toetab Eesti Kultuurkapital

Mihkel Soon on Võrumaal tegutsev noor pillimeister, kes on valmistanud ligi 200 väikekannelt ning lisaks sellele on tema käte all sündinud mõnikümmend hiiurootsi kannelt, pakk- ja raamtrumme, laste lüürasid, rahvakandleid, psalter. Põhjalik kogemus on kandlemeisterdamislaagite juhendamisel, sest 19 laagris on kokku valminud tema juhendamisel üle 180 väikekandle.

https://www.mihkelsoon.com/

 

Kontakt:

Mare Lilienthal
August Pulsti õpistu õppejuht
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
434 2061, 52 80 739
www.folk.ee/opistu

 

Aeg: Neljapäeviti 3., 10., 24. okt; 7., 21. nov. 2019 kell 16.30 - 19.30
Koht: Rahvakultuuri Keskus, Vilmsi 55, Tallinn
Koolitaja: Helle Suurlaht
Grupi suurus: kuni 10 inimest
Kursuse tasu: 100 eur

Kursuse osalemiseks on vajalik 6- või 7keelne D-duuri kannel

REGISTREERU

Saades koolitusjuhi kinnituse kursusel osalemise kohta, palume kanda koolitussumma 100 € MTÜ Eesti pärimusmuusika keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018. Makse selgituseks tuleb märkida VÄIKEKANNEL edasijõudnutele Tallinnas ja oma nimi. Makse garanteerib koha kursusel! Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna.

Tule edasijõudnute kursusele, kui oled omandanud mänguvõtted katmis- ja sõrmitsemistehnikas ja soovid süveneda:
-lugude mängimisele õiges stiilis ja tempos
-harmoniseerimisele
-rütmikale
-meloodia mängimisele katmistehnikas
-sõrmitsemistehnikas erinevatesse saatetehnikatesse
-lugudele seadete tegemisele

Helle Suurlaht vaikekannel 2

Helle Suurlaht: „Olen lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia kandle - ja folklooriõpetaja erialal. Kandleid on Eestis palju, minu hingepill on väikekannel. Olen pillimeisterdamise kursustel kogenud inimeste suurt rõõmu oma kandle valmistamisest ja sellel mängimisest, see on midagi erakordset ja vaimustavat. Kandlemängus on ürgne jõud ja vägi, mis kannab inimesi. Kandlemängu imet ja võlu olen senini saanud jagada nii laste kui täiskasvanutega.“

Kursus toimub koostöös Rahvakultuuri Keskusega

Kursuse jätkukursus II osa toimub 13.02 - 02.04 2020

Kontakt:

Mare Lilienthal
August Pulsti õpistu õppejuht
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
434 2061, 52 80 739
www.folk.ee/opistu

Aeg: Kolmapäeviti 16., 30. okt; 6., 20., 27. nov; 4. dets kell 17.00-18.30
Koht: Pärimusmuusika ait, Tasuja 6, Viljandi
Koolitaja: Margit Kuhi
Grupi suurus: 8 inimest
Kursuse tasu: 60 eur
Kursusel osalemiseks on vajalik: 6- või 7-keelne D-duuri kannel

REGISTREERU

Saades koolitusjuhi kinnituse kursusel osalemise kohta, palume kanda koolitussumma 60 € MTÜ Eesti pärimusmuusika keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018. Makse selgituseks tuleb märkida VÄIKEKANNEL ALGAJALE VILJANDIS ja oma nimi. Makse garanteerib koha kursusel! Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna.

Väikekandlekursus on mõeldud eelkõige lasteaia ja koolide õpetajatele, huviringide juhendajatele ning ka kõigile teistele huvilistele. Algajate grupis saavad osaleda kõik need, kes ei oska väikekandlega veel midagi peale hakata või on veidi saanud kannelt mängida, kuid tunnevad end ses vallas endiselt ebakindlalt.

Kursuse sisu:
-Kasutame mängimiseks 6-7-keelseid D-duuri väikekandleid (kui sul ei ole oma pilli, saad selle laenutada kursuse korraldajalt laenutustasuga 15 eur/kuu. Selleks kontakteeru: Inga Ronk, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. või tel: 4342 075)
-Tutvume sõrmitsemis- ja katmistehnika põhivõtetega
-Õpime mängima lihtsaid eesti pärimusmuusika lugusid ja saatma laule
-Räägime ka pilli hooldusest

rsz margit kuhi 6keelne kannel

Margit Kuhi: “olen lõpetanud Viljandi Kultuurikolledži rahvamuusika erialal ning alates 2000. aastast õpetanud lapsi ja täiskasvanuid väikekannelt mängima ning mängurõõmu tundma. Kandle juures võlub mind selle pilli helide maailm ja kasutusvõimaluste rohkus. Iga inimene peaks mingit pilli mängima ja läbi selle loomisrõõmu tundma ning kannel on selleks väga hea pill!” Margit korraldab laste-noorte pärimusmuusikalaagrit Kandlekoja PÄRIMUSA, Laste ja Eesti ETNO laagrit ning mitmeid kursuseid ja koolitusi Kandlekojas Raplamaal.

Kontakt:
Mare Lilienthal
August Pulsti õpistu õppejuht
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
434 2061, 52 80 739
www.folk.ee/opistu

 

Aeg: Pühapäeviti 6., 20., 27. okt; 10., 17. november 2019 kell 12:00 - 13:30
Koht: Võru Instituut, Tartu tn 48, Võru. I korruse saal
Koolitaja: Kadri Lepasson
Grupi suurus: kuni 8 inimest
Kursuse tasu: 60 eur

Kadri lepasson vaikekannel

Kursusel osalemiseks on vajalik oma 6- või 7keelne D-duuri väikekannel

REGISTREERU

Saades koolitusjuhi kinnituse kursusel osalemise kohta, palume kanda koolitussumma 60 € MTÜ Eesti pärimusmuusika keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018. Makse selgituseks tuleb märkida VÄIKEKANNEL ALGAJATELE Võrus ja oma nimi. Makse garanteerib koha kursusel! Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna.

Kursusele ootame kõiki väikekandle huvilisi harrastajaid, õpetajaid, huviringide juhte, lapsevanemaid ja kõiki kes vähegi soovivad selle väikest imelise häälega pilli natuke tundma õppida.

Kursuse sisu:
-Kasutame mängimiseks 6-7keelseid D-duuri väikekandleid (kui sul ei ole oma pilli, saad selle laenutada kursuse korraldajalt laenutustasuga 15 eur/kuu)
-Tutvume sõrmitsemis- ja katmistehnika põhivõtetega
-Õpime mängima lihtsaid eesti pärimusmuusika lugusid ja laule

 

Kadri Lepasson: “17 aastat tagasi alustasin pärimusmuusika õpinguid toonases Viljandi Kultuuriakadeemias. Mu põhipill oli akordion. Esimesel kursusel hakkasin lisapillina Elo Kalda juures väikekandletunde võtma. Mind ääretult võlus see pill. Olles vaid kuu aega tundides käinud, kutsuti mind Mustla Rahvamajja väikekandleringi juhendama. See oli omamoodi pöördepunkt mu tulevast karjääri silmas pidades. Sain Elo Kalda tundides õpitut kohe lastele edasi õpetada ja niimoodi käsikäes õppides-õpetades sai minust kandlemängija. Hetkel õpetan erinevaid kandleid Mooste Rahvamuusikakoolis ja tulevast sügisest ka Mõniste kooli Muusikapesas. Olen üks juhendajatest Wana Wõromaa Wunkorkestris ning mängin 10 aastat tegutsenud väikekandleansamblis TRIO Soon/Piho/Lepasson.”

Kursus toimub koostöös Võru Instituudiga

Kontakt:
Mare Lilienthal
August Pulsti õpistu õppejuht
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
434 2061, 52 80 739
www.folk.ee/opistu

Aeg: Neljapäeviti 3., 10., 24. okt; 7., 21. nov. kell 13:00-16:00
Koht: Rahvakultuuri Keskus, Vilmsi 55, Tallinn
Koolitaja: Helle Suurlaht
Grupi suurus: kuni 10 inimest
Kursuse tasu: 100 eur

Kursuse osalemiseks on vajalik 6- või 7-keelne D-duuri kannel

REGISTREERU

Saades koolitusjuhi kinnituse kursusel osalemise kohta, palume kanda koolitussumma 100 € MTÜ Eesti pärimusmuusika keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018. Makse selgituseks tuleb märkida VÄIKEKANNEL ALGAJATELE TALLINNAS I osa ja oma nimi. Makse garanteerib koha kursusel! Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna.

Kursusele ootame Sind, kes sa tahad teha esimesed sammud väikekandlel ning õppida mängima paari lugu. Selleks, et kursusel osaleda, ei pea sa nooti oskama lugeda ega omama varasemat muusikaga tegelemise kogemust. Väikekannel on mõnus mobiilne pill, mida on hea kasutada töös lastega, enda meele rahustamiseks, perepidudel rahvalike laulude saatmiseks, tantsumuusika mängimiseks, ansamblimängus, lapse magama uinutamiseks jne.

Kursuse sisu:
Kasutame mängimiseks 6 - 7keelseid D-duuri väikekandleid (kui sul ei ole oma pilli, saad selle laenutada kursuse korraldajalt laenutustasuga 15 eur/kuu)
Tutvume sõrmitsemis- ja katmistehnika põhivõtetega
Õpime mängima lihtsaid eesti pärimusmuusika lugusid ja laule

Helle Suurlaht vaikekannel

Helle Suurlaht: „Olen lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia kandle - ja folklooriõpetaja erialal. Kandleid on Eestis palju, minu hingepill on väikekannel. Olen pillimeisterdamise kursustel kogenud inimeste suurt rõõmu oma kandle valmistamisest ja sellel mängimisest, see on midagi erakordset ja vaimustavat. Kandlemängus on ürgne jõud ja vägi, mis kannab inimesi. Kandlemängu imet ja võlu olen senini saanud jagada nii laste kui täiskasvanutega.“

Kursus toimub koostöös Rahvakultuuri Keskusega

Kursuse jätkukursus II osa toimub 13.02 - 02.04. 2020

Kontakt:
Mare Lilienthal
August Pulsti õpistu õppejuht
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
434 2061, 52 80 739
www.folk.ee/opistu