Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Tulevad sündmused

Filtrid

Eesti ETNO 2015

Tere tulemast XIX Eesti ETNO 2015 laagrisse 14.-27.07 2015!

etnoEesti ETNO on igasuvine muusikalaager noortele, kus ka sel aastal pea kahe intensiivse suvenädala jooksul saab õppida eesti ja muude maade pärimusmuusikat läbi praktilise pillimängu ja ühistegevuse. Õppetöö toimub kuulmise teel!

Eesti ETNO-s osalevad peale eesti noorte ka noored pärimusmuusikud Rootsist, Belgiast,  Inglismaalt, Prantsusmaalt, Saksamaalt  ja teistest maadest. Laager leiab aset vahetult enne Viljandi pärimusmuusika festivali ning rohkem kui nädal aega üheskoos pillimängu ja laule harjutanud etnokad astuvad üles festivali suurtel ja väikestel lavadel.

Oled Eesti ETNO 2015 laagrisse oodatud kui oled 16-30 aastane, mängid hästi ükskõik millist pilli* ning soovid arendada oma pillimängu- ja koosmänguoskusi ning leida uusi muusikasõpru!

Oodatud on KÕIK pillid (löökpillid, väikekandled, parmupillid, rohukõrrepillid jne). AGA et ükski lugu ei jääks mängimata, peaks igaühel olema kaasas ka kromaatiline meloodiainstrument! Kui on küsimusi või te pole kindlad, milline teie pill täpselt on, siis kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

ÕPITOAD

Eesti Etnos toimub iga päev osalejate ja juhendajate enda maade lugude, laulude ja tantsude õpetamine/õppimine. Osalejad jagatakse rühmadesse peatselt enne laagri algust ja sujuvalt ka laagri ajal - kord selleks, et lihtsustada lugude õppimist, kord selleks, et seada lugusid ja kord selleks, et moodustada hästi kõlavaid bände! Lisaks tuleb mitmeid võimalusi mängida suurematel ja väiksematel lavadel nii Eesti Etnos kui ka Viljandi Pärimusmuusika Festivalil, väljasõite ning väikeseid-suuri üllatusi!
Kindel on see, et kõiki osalejaid ootab ees selle suve kõige meeldejäävamad kaks nädalat!

NB! Korraldajad valivad laagrisse osalejaid vastavalt pilligruppide mahutavusele ja huviliste pillimängutaseme järgi! Kui oled Eesti ETNO laagris käinud juba kolm korda järjest, siis on eelisjärjekord neil, kes on sinust vähem käinud. Aga kindlasti registreeru ja anna endast teada!

ÕPETAJAD

JAAN JAAGO on Tallinnast pärit kitarri- ja mandoliinimängija. Oma muusikuteekonnal on ta mänginud mitmeid erinevaid muusikastiile ning igast stiilist leidnud omale midagi inspireerivat. Selle tulemusena on temast tänaseks saanud kirglik pärimusmuusika austaja, kes tunneb end justkui väike poiss pallimeres - rahvaid ja nende muusikat on ju nii palju! Jaan mängib ansamblites Viljandi Guitar Trio, Gjangsta, Argo Vals Band.

http://viljandiguitartrio.com/   

---------------------

DAVID GRAY on Inglismaalt Lincolnshire'st pärit lõõtspillimängija, kes lisaks meisterlikule pillimängule vallutab kuulajate südameid oma entusiasmi ja lavalise šarmiga. Ta alustas pillimängu juba väikese poisina, võttes tunde maestro Andy Cutting'u käest. Lisaks õppis Dave Newcastle Ülikoolis traditsioonilise muusika osakonnas, kus tema pillimäng lõi õitsele tänu lõõtspilli kangelasest õpetajale, Julian Sutton'le. Hetkel elab Dave Newcastle's, kus ta nüüd ise õpetab ja koos muusik Jim Boyle'ga bändi nimega Horizontal Sunday teeb. Dave on tegev ka maailmamuusika koosseisus Värdlens Band.

http://varldensband.com/
http://www.horizontalsunday.co.uk/
https://www.facebook.com/jimboyleanddavegray

---------------------

MERIKE PABERITS on muusik ja pilliõpetaja, kes enamjaolt viljeleb pärimusmuusikat. Ta mängib flööti, torupilli, pikkavilet ja parmupilli. Oma teadmised on omandanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusika erialal (MA). Lisaks on Merike arendanud oma muusikalist silmaringi osaleja ja õpetajana Eesti, Sloveenia ja Prantsusmaa etnolaagrites ning olnud vahetusõpilane Göteborgi Muusika- ja teatriakadeemias maailmamuusika erialal.
Merike on tegev järgnevates ansamblites: Nikns Suns, Paberits&Tirmaste, Rütmiallikal ja Estonian Folk Orchestra. Ta on osalenud ka muusikalise kujundajana mitmes teatriprojektis Ugalas ja Rändteateris Vaba Vanker.

www.merikepaberits.com
www.soundcloud.com/merike-paberits

---------------------

ÁRON PORTELEKI kasvas üles Budapestis, Ungaris. Ta on multiinstrumentalist, kes üheaegselt professionaalne jazz trummar ja suurepärane Ungari rahvapilli, 3-keelse viiuli mängija. Viimase kümne aasta jooksul on Áron kuulunud mitmetesse koosseisudesse, alates improvisatsioonilisest jazzist kuni poprokini. Tema praegused huvid on ühendada erinevad improvisatsioonilised helid nii traditsioonile kui ka jazz-muusika maailmast ning tuua need kogemused vioolamängu ja trummide rütmistruktuuridena lavale.

---------------------

TOMMI ASPLUND on Soomest, täpsemalt Helsingist pärit viiuldaja. Ta alustas viiulimängu 7-aastaselt, alustades kõige pealt klassikalise muusikaga. 2 aastat hiljem sai aga alguse tema rahvamuusiku karjäär, mil ta liitus kohaliku rahvatantsu rühma muusikute grupiga. Sellest ajast saadik on ta jõudsalt tegelenud mõlema muusikastiiliga, õppides klassikalist muusikat Rootsis Malmö Muusikaakadeemias ning traditsioonilist muusikat Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias. Hetkel töötab ta vabakutselise muusikuna erinevates orkestrites ja teariprojektides. Tommi kuulub ka mitme folgimaailmas tuntud ansambli koosseisu: Frigg, Tsuumi Sound System ja Saaga Ensemble.

www.frigg.fi
www.tsuumisoundsystem.com

---------------------

PIETERJAN VAN KERCKHOVEN on muusik Belgiast, kes mängib Flaami torupilli ja saksofoni. Oma teadmised traditsioonilise ja barokkmuusika osas on ta omandanud Lemmensinstituudis - Luca Kunstide Koolis Leuvenis. Lisaks on Pieterjan olnud viimased seitse aastat pilliõpetaja mitmetes koolides ning koos Benjamin Macke'ga juhendanud Prantsuse ja Belgia rahvamuusikute ühendorkestrit. Pieterjan kuulub ka järgnevatesse muusikakollektiividesse: Surpluz, EmBRUN, WÖR ja Bourdon Collectief.

www.surpluz.com
www.embrun.be
www.WeAreWor.com

---------------------

MAARJA NUUT on Virumaalt pärit viiuldaja ja laulja, keda võlub vanade külapillimeeste mäng, India raagad ja pärimustantsude peadpööritav, kuid ometi korrastav mustritejoonis. Maarja toetub oma muusikas tugevalt pärimusele ja otsib vanadest lugudest üles hüppelaudu, mis toovad need lood tänapäeva ja kõnetavad meid siin ja praegu. Tema lugudes kulgevad käsikäes nii looduse hääled, vanad laulud kui ka viiulimängu tuhanded helinüansid, mis viivad kuulajad meelerännule läbi aja ja ruumi. Tema stiil on täpne, minimalistlik, ent samas ometi rikkalikult energiast ja heast tunnetusest laetud. Sel rännakul võib unustada end tantsu keerutama vanade külapillimeeste tuld ja elujõudu täis mängu saatel, istuda pilve peale jalgu kõlgutades mõtisklema maailma asjade olemuse üle ja lennata kaasa lugude ja lauludega üle Maarja loodud maastike.

www.maarjanuut.com

 

jaan3 david3 aron3 merike3
maarjaetno pieterjanetno tommietno  

 

KURSUSE TASU JA REGISTREERUMINE

Kursuse tasu on 175 €. Hinnas sisaldub:

  • osavõtt õppetööst
  • toitlustamine 14.-24. juulil Kõpus (hommiku-, lõuna-, õhtusöök, lõunaoode ja õhtupala). 24-27.juulil toitlustamist ei toimu!
  • majutus laagri ajal Kõpu mõisas (14.-24.juulil) ja Viljandi pärimusmuusika festivali ajal Viljandi Maagümnaasiumi Spordihoones (24.-28. juulil)
  • festivali esineja kaelakaart, mis tagab vaba sissepääsu kõikidele kontserditele
  • laagri T-särk
  • laagri jooksul toimuvad bussisõidud

Registreerumiseks tuleb täita vastav vorm, mille leiad SIIT REGISTREERUMINE ON LÕPPENUD!

Kinnitus laagrisse saamiseks saadetakse hiljemalt 3 nädalat peale sinu registreerumist.

Saades laagrijuhi kinnituse laagris osalemise kohta, palume kanda tagastamatu garantiisumma 15 € MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskuse arveldusarvele SEB pangas (a/a 10220008039018).
Ülejäänud 160 € peab olema laekunud Eesti Pärimusmuusika Keskuse arvele hiljemalt 22. juuniks 2015. Makse selgituseks tuleks märkida "Eesti ETNO 2015" ja oma nimi.

Eesti Etno Facebookis

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised