Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Tulevad sündmused

Filtrid

Eesti ETNO

Tere tulemast XVIII Eesti ETNO 2014 laagrisse 15.-27.07 2014!

  2013 etno viimane

Eesti ETNO on igasuvine muusikalaager noortele, kus ka sel aastal pea kahe intensiivse suvenädala jooksul saab õppida eesti ja muude maade pärimusmuusikat läbi praktilise pillimängu ja ühistegevuse. Õppetöö toimub kuulmise teel!

Eesti ETNO-s osalevad peale eesti noorte ka noored pärimusmuusikud Rootsist, Belgiast, Saksamaalt ja teistest maadest. Laager leiab aset vahetult enne Viljandi pärimusmuusika festivali ning rohkem kui nädal aega üheskoos pillimängu ja laule harjutanud etnokad astuvad üles festivali suurtel ja väikestel lavadel.


Oled Eesti ETNO 2014 laagrisse oodatud kui oled 16-30 aastane, mängid hästi ükskõik millist pilli* ning soovid arendada oma pillimängu- ja koosmänguoskusi ning leida uusi muusikasõpru!

Oodatud on KÕIK pillid (löökpillid, väikekandled, parmupillid, rohukõrrepillid jne),
AGA et ükski lugu ei jääks mängimata, peaks igaühel olema kaasas ka kromaatiline meloodiainstrument! Kui on küsimusi või te pole kindlad, milline teie pill täpselt on, siis kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

ÕPITOAD

Eesti Etnos toimub iga päev osalejate ja juhendajate enda maade lugude, laulude ja tantsude õpetamine/õppimine. Osalejad jagatakse rühmadesse peatselt enne laagri algust ja sujuvalt ka laagri ajal - kord selleks, et lihtsustada lugude õppimist, kord selleks, et seada lugusid ja kord selleks, et moodustada hästi kõlavaid bände! Lisaks tuleb mitmeid võimalusi mängida suurematel ja väiksematel lavadel nii Eesti Etnos kui ka Viljandi Pärimusmuusika Festivalil, väljasõite ning väikeseid-suuri üllatusi!
Kindel on see, et kõiki osalejaid ootab ees selle suve kõige meeldejäävamad kaks nädalat!

NB! Korraldajad valivad laagrisse osalejaid vastavalt pilligruppide mahutavusele ja huviliste pillimängutaseme järgi! Kui oled Eesti ETNO laagris käinud juba kolm korda järjest, siis on eelisjärjekord neil, kes on sinust vähem käinud. Aga kindlasti registreeru ja anna endast teada!


EESTI ETNO 2014 JUHENDAJAD

 
karoliina

Karoliina Kreintaal

Karoliina Kreintaal on Vaidasoost pärit viiuldaja, kes on lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika erialal. Tal on pooleli õpingud EMTA ja TÜ VKA pärimusmuusika interpreedi magistri ühisõppekaval. Hetkel elab Karoliina Budapestis, kus ta õpib Ferenc Liszti Muusikaakadeemias ungari rahvamuusikat. Ta viiuldab ansamblites Torupilli Jussi Trio ja Knihv.

http://www.myspace.com/knihv
http://catlinjaago.ee/torupilli-jussi-trio

 

 laima

Laima Jansone

Laima Jansonet võib nimetada hetkel Läti kõige tuntumaks ja erilisemaks kandlemängijaks. Tema karjäärile andis pidurdamatu hoo 2011. aastal ilmunud improvisatsiooniline album "Silver". Selle keevalise noore naise käte vahel toob iidne Läti kannel kuuldavale kaasaegseid, energiat süstivaid helisid. Tema sõrmede alt võib kostuda nii loodushääli, linnamustreid kui emotsionaalseid lähivaateid, vaikust enne tormi ning ürgseid plahvatusi.

http://www.myspace.com/laimajansone
http://www.laimajansone.com/en/

 

 jaanipilt

Jaan Jaago

Jaan Jaago on Tallinnast pärit kitarri- ja mandoliinimängija. Oma muusikuteekonnal on ta mänginud mitmeid erinevaid muusikastiile ning igalt stiililt leidnud omale midagi inspireerivat. Selle tulemusena on temast tänaseks saanud kirglik pärimusmuusika austaja, kes tunneb end justkui väike poiss pallimeres - rahvaid ja nende muusikat on ju nii palju! Jaan mängib ansamblites Viljandi Guitar Trio, Gjangsta, Argo Vals Band.
http://viljandiguitartrio.com/

 

 Baltazar ja Jo

Baltazar Montanaro

Baltazar Montanaro on prantsuse-ungari päritolu viiulimängija. Ta on noorest east peale mänginud "vaba muusikat", nagu ta ise seda nimetab. Ta seob vaba improvisatsiooni Otsitaania ja Ungari traditsiooniliste viisidega, kuid mängib palju ka erinevates projektides, mis kuuluvad rohkem jazzi, rocki ja elektroonika piirimaile. Tema eesmärk muusikas on tekitada emotsiooni, tema jaoks on viiul tööriist, millega oma tundeid edasi anda.
http://www.duomontanarocavez.sitew.com

 

 Myriam

Myriam De Bonte

Myriam De Bonte õppis lastemuusikakoolis flööti, aga armus siis hoopis lõõtspilli. Tõsisemalt hakkas ta muusika ja eri maade muusikakultuuride vastu huvi tundma kui osales mõned aastad tagasi Etno Flandria laagris. Ta sattus sellest niivõrd vaimustusse, et pühenduski mööda maailma ringi rändamisele ja eri maade muusika õppimisele. Kui Myriam parasjagu ei korralda mõnda Etnolaagrit, siis mängib ta maailmamuusikaansamblites lugusid, mida ta on õppinud oma rännuteedel maailma eri paikadesse.

Marti Tärn

Marti Tärn on Tallinnast pärit bassimängija, kes on figureerinud juba mitmeid aastaid tunnustatud eesti koosseisudes nii folk-, jazz- kui ka popmuusika maastikul. Folgisõbrad teavad teda kindlasti Vägilaste, kuid praegu miks mitte ka Jaan Tätte ansambli ridadest. Etnoga on Marti olnud seotud juba ammust ajast, kui Sloveenias Etno Histria laagris tutvutud sõpradega moodustati bänd Ethno in Transit, lisaks on ta samas laagris ka ise juhendaja olnud.

KURSUSE TASU JA REGISTREERUMINE

Kursuse tasu on 160 €. Hinnas sisaldub:

  • osavõtt õppetööst
  • toitlustamine 15.-24. juulil Kõpus (hommiku-, lõuna-, õhtusöök, lõunaoode ja õhtupala)
  • majutus laagri ajal Kõpu mõisas ja Viljandi pärimusmuusika festivali ajal Viljandi Maagümnaasiumi Spordihoones (24.-28. juulil)
  • festivali esineja kaelakaart, mis tagab vaba sissepääsu kõikidele kontserditele
  • laagri T-särk
  • laagri jooksul toimuvad bussisõidud

Registreerumiseks tuleb täita vastav vorm, mille leiad SIIT

Kinnitus laagrisse saamiseks saadetakse hiljemalt 3 nädalat peale sinu registreerumist.

Saades laagrijuhi kinnituse laagris osalemise kohta, palume kanda tagastamatu garantiisumma 15 € MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskuse arveldusarvele SEB pangas (a/a 10220008039018).
Ülejäänud 145 € peab olema laekunud Eesti Pärimusmuusika Keskuse arvele hiljemalt 20. juuniks 2014. Makse selgituseks tuleks märkida "Eesti ETNO 2014" ja oma nimi.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised