Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Tulevad sündmused

Filter

Ansambel Naised Köögis andis välja oma teise plaadi

Uus plaat kannab nime "See tantsusaal on nugadega kaetud".

Naised köögis CD12817"Kõigile ja kirssidega! Valssi ja sambat! Jenkat ja räppi! Naeru ja nukrust! Lori ja lüürikat! Meie laulud räägivad tõsielulist muinasjuttu armastusest, igatsusest, meestest, emaks olemisest ning kaduvatest aegadest, mille kiuste end just praegu eriti elusana tunda," kirjeldavad Naised Köögis oma uuemat loomingut.

Viljandist alguse saanud ansambel Naised Köögis armastab köögilaua taga kokku saada, maailma asju arutada ja uusi laule teha. Meie laulud valmivad enamasti ühisloominguna ning lähtuvad nelja naise erinevast elukogemusest ja tunnetusest. "Tänavalt, kohviku naaberlauast või telekast juhuslikult üles korjatud lausekatkend võib olla suurepärane algus mõnele uuele laulule," leiavad Naised Köögis. “Teeme laule just sellest, millest hing haige ja süda laulab. Meie muusika ammutab jõudu rahvapärimusest ja romanssidest, kuid enamus viise on ansambli liikmete omalooming, sündinud kellegi äkilisest tundepuhangust ja pillimängurõõmust.” Ansamblis Naised Köögis teevad muusikat Kristiina Ehin, Katrin Laidre, Sofia Joons ja Kairi Leivo.

Plaadil kõlavad laulude saateks viiul, karmoškad, kitarr, parmupill, kannel, löökpillid ning ainulaadne kontravann.
Plaat salvestati Peeter Salmela stuudios, selle kujundas Kärt Einasto ja fotode autor on Kaari Saarma. Plaadi ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital. Oma värsket plaati plaanivad Naised köögis esitleda augustikuus toimuval kontsert-ringreisil. Enne augustikuud võib neid kuulda ka Viljandi pärimusmuusika festivalil.

Liitu meie uudiskirjaga

Kord nädalas värskeimad uudised ja programm sinu postkastis.