IMG 8042Rikastamaks seminaripäeva, vahepalaks sünnipäevapeole või lisaks ekskursioonile saab aidas veel muudki meeleolukat ette võtta

ÕPITOAD

Huvilistel on hea võimalus ise pärimusmuusikat pilli või hääle abil praktiseerida. Professionaalsete õpetajate käe all saab algteadmisi omandada järgmistes õpitubades:

Õpitubade kestus on 1 tund ning hind kokkuleppel. Pillid on kohapeal olemas.

Kui soovite oma grupiga õpitoast osa võtta, võtke palun meiega ühendust:
Silja Liivamägi
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 434 2072, +372 5567 4992
PÄRIMUSMUUSIKA KONTSERT

Tegu on kontserdiga, mis tutvustab vahetute elamuste kaudu eesti pärimusmuusikat. See on asjatundlik, kaasahaarav ja rõõmus täiendus seminari lõpetuseks, koolituse vahepalaks.

Kontserdi panevad elama inimesed, kes väga armastavad pärimusmuusikat ning nakatavad kuulajaid oma pühendumuse ja isikliku kogemusega. Püüame üheskoos üles leida vastuse küsimusele "Miks on kasulik tunda oma esivanemate kultuuripärandit?". Vastuseid on palju. Osalevad muusikud arvavad järgmist:

"Tundes ja teades oma juuri saan oma tegemistele väge juurde. Ei ole mingit mõtet vältida põlvkondade vältel settinud teadmust. Oma esivanemate kogemusele ja elutarkusele toetudes saab reaalsuse kohta teha palju adekvaatsemaid otsuseid (veaprotsent on väiksem)."
Tarmo Noormaa

"Minu arust inimesed teevad liiga suurt vahet, ehk isegi liialt sildistavad ja tahavad klassifitseerida, et mina mängin rocki, mina pärimusmuusikat, mina klassikat. Ma ei mõtle tihtilugu, mis muusikat ma mängin, see on mu jaoks lihtsalt MUUSIKA. Kuna olen aastaid pärimusmuusikat õppinud, on loomulik, et selleks minu mängitavaks muusikaks on just see."
Kulno Malva

Kontserdil käsitletakse koos elavate muusikanäidetega erinevaid teemasid:

  • Vanim pill - hääl
  • Vanimad laulud - reglilaulud
  • Vanemad lemmikpillid: väikekannel, parmupill, torupill, vilepill ja hiiu kannel
  • Moodsamad lemmikpillid: külakannel, viiul ja lõõtspill
  • Vanemad tantsuviisid: labajalad, voor- ja sõõrtantsud
  • Uuemad moetantsud: paaristantsud, polka ja valss
  • Rahvapillid soolos ja koosmängus
Kontserdi kestus on 45 minutit ning hind kokkuleppel.
Publiku arv on kuni 80 inimest. Suuremate gruppide puhul on hind kokkuleppel.
 
Kontserdi tellimiseks või küsimuste tekkimisel võtke palun meiega ühendust:
Silja Liivamägi
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 434 2072, +372 5567 4992