Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Tulevad sündmused

Filter

Rahvakandle kursus algajatele Raplas kevad 2018

Koht: Loomeruum, Tallinna mnt. 5, Rapla

Kokkusaamised: teisipäeviti 6.02, 13.02, 20.02, 27.02, 6.03, 13.03, 20.03, 27.03
Aeg: 16.30-18.15
NB! Vajadusel saame muuta aega kohtumise kuupäeva, et see kõigile huvlilistele võimalik sobiv oleks. Saame kasutada kokkusaamiseks võimalusel ka nädalavahetust.

Kursus on osalejale tasuta.

Aivar Arak piltAivar Arak
kanneldaja, kandleõpetaja ja kultuurikorraldaja

Aivar Arak on üks parimatest külakandlemängijatest nii Põhja-Eestis kui tervel maal, keda on nähtud esinemas kultuurimajades, tantsuklubides, Viljandi folgil ja kõigel, mis sinna vahepeale jääb nii üksi kui isa ja pojaga. Aivar mängib Osvald Rossmanni kandlel, millel on suur kõlajõud ja tämbrilt erinev teistest kanneldest.

Elab Raplamaal Hagudis, töötab Hagudi põhikoolis ja õpetab rahvakannelt Märjamaa muusika-ja kunstikoolis ning osaleb August Pulsti õpistu koduõppe programmis rahvakandle õpetajana.

Ta ise ütleb enda kohta sedasi:

"Olen lihtne pillimees, kandlemängija. Lapsepõlvekodus oli ikka kuulda pillimängu, isa viiulil ja sugulased kandlel ja lõõtspillil. Eks sealt siis eeskujudki. Kannel aga hakkas rohkem hinge külge kinni. Ja kui siis ükskord omale rahvakandle sain, võtsin ta sülle niimoodi, kuidas mulle mugav tundus. Kuigi sugulane mängis katmistehnikas, kõrgemad noodid enda poole. Mina vastupidi. Tuleb välja, et niimoodi saab mängida küll. Praegusel ajal edastan oma mänguvõtteid ka õpilastele. Minu rahvamuusika huvi sai alguse isalt, nüüd olen ise see isa, kellelt huvi on kandunud pojale. Ja nii me siis kolme põlvkonna ansamblina olemegi ka siin-seal esinenud. (Ja mu ema ütleb, et laval on kolm poega, kaks isa ja üks vanaisa)."

Tema kandlemängu saab vaadata ja kuulata siit:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=23&v=Bv7-2H4RLso

REGISTREERIMINE KURSUSELE

Liitu meie uudiskirjaga

Kord nädalas värskeimad uudised ja programm sinu postkastis.