Autor: Erki Vaikre                                                                                             

Illustreerinud: Marek Kikas

Erki Vaikre ja Marek Kikas on kauaaegsed sõbrad, keda on pikalt liitnud riigikaitsetöö ning hobina loodus ja sellega seonduvad pärandkultuurilised väärtused-oskused. Nii on see raamat sündinud meeste omavahelisest sünergiast  kui ka armastusest meie metsakultuurilise pärandi vastu. Ja kantud eelkõige lihtsast hoolest meid tänaseni elus hoidnud iidsete väärtuste säilimise üle.

Erki on kahe lapse isa, kes suure osa elust veetnud looduses ja loodusega, olles lisaks riigikaitsetööle pühendunud mitmetele ühiskondlikele algatustele, hoidmaks elus meie põlisväärtusi. Ta usub, et meie loomulik, perekeskne ja looduslähedane elulaad peegeldub meie karuses keeles, mida väljendavad ka ühe algtähendusega sõnad looja, loom, loodus, loomus, loode, loovus, looted, loomulikkus.

Marek on hoolimata oma sõjamehetööst loominguline ja seda mitmel põllul. Kunstnikutöö on olnud talle abiks oma teise hobi – puutöö juures, aidates tal siduda looduslähedasi töövõtteid meie pikas pärandist tulenevate kujundustega. Et looduslähedane puutöö on seotud loodusega, siis viibib ka  Marek palju aega looduses ning seda juba noorusest. Ka Mareki peres on täna sirgumas kaks last.

HIND/PRICE: 6 EUR

Telli SIIT