Tere tulemast Laste ETNO 2018 laagrisse 21.-26.07 2018!

Noor muusikasõber, kes sa oled 7-16 aasta vanune ja oskad oma pillil mängida juba erinevaid lugusid!

LasteETNO1Oled väga oodatud pärimusmuusika laagrisse Laste ETNO 2018, mis toimub Viljandi lähedal Kärstna mõisas.

Laagris saad tuttavaks Eesti pärimusmuusika mitmekülgse maailmaga, mis on köitev ning inspireeriv nii uutele tulijatele kui ka pärimusmuusikaga juba lähemalt tuttavamatele. Tegeleme vanade laulude, tantsude ja pillilugudega, mis meile põlvest-põlve on edasi antud.

Ees ootavad laulu ja pillimängu täis ühisõpitoad, põnevad üllatuskülalised, tantsutoad, lõkkeõhtud, meisterdamine ning palju muud.

Läheme külla suurele Eesti ETNO laagrile, õpime koos nendega ühise loo ning mängime ja esineme koos.

Koosveedetud ajale paneb vägeva punkti meie oma kontsert Viljandi pärimusmuusika festivali Rohelisel laval 26. juulil kell 17.00!

NB! Laagris toimub õppetöö kuulmise järgi. Kui Sa sellise õppeviisiga pole kokku puutunud, pole hullu - julge pealehakkamine on pool võitu ja hätta kedagi ei jäeta!

Samuti on igaühel võimalus panna end ka korraks õpetaja rolli ning jagada teiste laagrilistega mõnda pilli- või laululugu. Õpetust ja lugude seadmist aitavad läbi viia meie suurepärased juhendajad!
Lisainfo ja küsimuste puhul kirjuta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Ootame suve ja kohtume laagris!

 

Sinu juhendajateks Laste ETNOs on:

Liisa pilt LELiisa Koemets
laagrijuht

Liisa on Haapsalust pärit, kuid hetkel Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusikat õppiv noor muusik ja pilliõpetaja. Lisaks viiulimängule tegeleb ta agaralt ka hiiu kandle tutvustamise ja õpetamisega.

Liisa on suur ETNO laagrite entusiast – kokku on tal neid selja taga juba kümmekond. Tema suur huvi läbi pärimusmuusika laia maailma näha on teda peale Eesti viinud muuhulgas ka Portugali, Belgia, Rootsi, Kataloonia ning Sloveenia laagritesse. Selleks, et kogu põnevat ETNO maailma veelgi sügavamalt mõista, on ta läbinud ka tulevaste laagrijuhendajate koolituse Ethnofonik.

Aastal 2013 alustas ta noore ja rohelise õpetajahakatisena S. Suzuki viiuliõpetamismetoodika 1. taseme kursuse läbimist ning sealt saadud teadmised on talle õpetajatöös suureks eeskujuks tänaseni. Huvi aga erinevate alternatiivsete õpetamismeetodite osas aga kasvas ning sügisel 2016 läks Liisa ligi aastaks Hispaaniasse, kus töötas Murcia linnas asuvas erinevatele alternatiivpedagoogikatele (Montessori, Waldorf jpt. ) pühendunud eralasteaias vabatahtlikuna. Ta on osalenud ka kunsti- ja rahvusvahelise noorsootöö alalistel koolitustel Iirimaal ja Makedoonias.

 

kris suldLee Taul
kunstiline juht

Lee Taul on värskelt Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetanud muusik. Õpetamispagasit on ta korjanud erinevatest põnevatest laagritest (Ruhnu viiulaager, Laste Oma Folk, Eesti Etno) ning lisaks õpetab ta ka H. Elleri nimelises koolis pärimusmuusika erialal viiulit. Muusikuna tegutseb Lee koosseisus Black Bread Gone Mad, lisaks olnud tegev ansamblites Midrid, Estonian Folk Orchestra, tribüüt-projektis Puzle (ansamblile Collage) ning loonud muusikat ka tantsu- ja teatrilavastustele (“Sünaps”, “Laineid lausudes”).

 

DSC 3305 2Ann Maria Piho

Ann Maria on meisterlik kandlemängija, kes õpib TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias pärmusmuusika erialal. Väikekandle juures paelub teda selle pilli lihtsus, ilus kõla ja müütiline algupära. Ann Mariale meeldib ise lugusid teha. Tema omapärane, helge ning kandle mängutehnikat avardav uuslooming on tähtsal kohal ka TRIO Soon/Piho/Lepasson repertuaaris. Lisaks 15-keelsele väikekandlele mängib Ann Maria veel kaherealist lõõtsa ja armastab tantsida.

 

silvertonisson MT web 012 03012018Tanel Sakrits

Tanel õpib TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusika suunal ja mängib mandoliini. Ta on tegev mitmes kollektiivis, nagu näiteks MandoTrio, Hajameelsed Kunznikud, duo Priks & Sakrits.

Pärimus/rahvamuusikaga on seotud juba lastemuusikakoolis käimise ajast, millal tema tollane akordioniõpetaja Eha Niglas asutas Jõgeva linnas rahvamuusikaansambli liikumise, mis tegutseb ka veel praegu. Etno liikumise laagrites on Tanel osalenud nii Eestis, Rootsis kui ka Uus-Meremaal.

Lisaks mandoliinile meeldib talle mängida ka natuke parmupilli, kitarri ja tuubat. Tanel on juhendanud noori erinevates väiksemates Eesti laagrites ja projektides ning ta usub siiralt elava muusika, elava pärimuse kestvusesse ja selle võimesse tuua kokku inimesi ning muuta maailm seeläbi helgemaks, toredamaks, paremaks.

 

1Martin Kullamaa

Martin on Tallinnast pärit kontrabassimängija, hetkel õppimas klassikalist mängu ning lüües kaasa erinevates folk- ning jazz- projektides nii kontrbassi kui basskitarriga.

Esimest korda puutus Martin pärismusmuusikaga kokku just Eesti Etnos aastal 2015. Sellest ajast on ta iga suvi leidnud aega käia Etnolaagrites ning kaasanud klassikalise repertuaari kõrvale ka traditsioonilise viise. Välismaa Etnodest sai käidud Etno Sloveenias ning Prantsusmaal Etno Fonikul, ning aastal 2017 lõi kaasa Eesti Etnos kui vabatahtlik abistaja laagrijuhtidele. 2015 ja 2017 aasta Eesti laagrite järgselt sai kaasa löödud ka sügisestel järeltuuridel.

"Pärimusmuusika ning Etno laagrid pakuvad mulle suurepärast vaheldust ning annavad tohutult jõudu ja uusi ideid, kuidas muusikale oma pilliga läheneda."

 

27653840 10215604618578743 1129302052 oKatariina Tirmaste

Katariina Tirmaste on noor katsetamishimuline muusik. Ta on flöödi- ja viiulimängijana kaasa löönud erinevates muusikalistes kooslustes (Paberits & Tirmaste, Schönbergi kvartett, Nagy Bögö) ja õppinud ning õpetanud nii Eestis kui ka Ungaris. Pärimusmuusikas paelub teda üle aegade vaadates inimeste eludes ja mõtetes sarnasuste avastamine. Ta naudib tantsimist ja laulmist.

 

 

LAAGRI TASU JA REGISTREERUMINE

Laste ETNO 2018 kohad on täis ning registreerumine on lõppenud.

Kursuse tasu on 125 €

Hinnas sisaldub:

- õppetöö ja vaba aja tegevused
- laagri jooksul toimuvad bussisõidud
- toitlustamine laagri ajal (hommiku-, lõuna-, õhtusöök,
lõunaoode ja õhtupala)
- majutus
- festivali esineja kaelakaart, mis tagab vaba sissepääsu kõikidele
kontserditele
-laagri T-särk

Registreerumiseks tuleb täita vastav vorm, mille leiad SIIT

Kinnitus laagrisse saamiseks saadetakse registreerumis avalduse saamisest 1 nädala jooksul.

Saades laagrijuhi kinnituse laagris osalemise kohta, palume kanda tagastamatu garantiisumma 25 € MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018.
Ettemaks garanteerib koha laagris!
Ülejäänud 100 € peab olema laekunud Eesti Pärimusmuusika Keskuse arvele hiljemalt 18. juuniks 2018. Makse selgituseks tuleks märkida "Laste ETNO 2018" ja lapse nimi.