Laupäev, 29.07 kell 16:00

Ansambel Lõõtsavägilased on loodud 2013. aasta detsembrikuus (ansambli sünnipäev on 29. jaanuar 2014, kuna siis toimus esimene ametlik proov). Kõik poisid omandavad muusikalisi oskusi Karksi-Nuia muusikakoolis.
Lõõtsavägilased mängivad põhiliselt rahva- ja pärimusmuusikat, kuid ei pane kätt ette teistelegi muusikastiilidele. Kolme aasta jooksul on ansamblil kogunenud juba üle 280 kontsertesinemise, üles on astutud nii mõnelgi tähtsamal ja suuremal pärimusmuusika festivalil ja üritusel: nii Viljandi, Hiiu kui Viru Folgil, aga ka Viljandi Hansapäevadel koos Untsakatega. Ansambli liige Rasmus on võitnud üleriigilisel pärimusmuusika võistumängimisel Viljandis 1. koha lõõtspillide kategoorias ning 2015. aasta Võru lõõtspillide võistumängimisel 1. koha noorte vanuseklassis.
Samuti esinetakse üle kogu Eesti erinevates koolides Eesti Kontserdi poolt korraldatavatel koolikontsertidel, kus tutvustatakse lõõtspille ja lugusid pillimeestest. Seda kõike koos oma repertuaari kuuluvate laulude ja pillilugudega.
Ansambliõpe käib kuulmise järgi. Nii näiteks on Rasmus kuulmise järgi „maha võtnud“ 1972. aastal Eesti Raadio poolt salvestatud üle-eestiliselt rahvapillimeeste võistumängult kaks lõõtspillilugu.
Ansambli repertuaari valib enamjaolt juhendaja Margus, kuid ka teised liikmed on lugusid pakkunud. Peaaegu iga mees on oma loo teinud, neist kahte saab kuulata ka 2015. aastal ilmunud plaadil. Esimesed pool aastat õpitigi ainult pillilugusid. Nüüd on siht võetud suuresti laulude esitamise peale. Ansambli suurteks eeskujudeks on Tuulelõõtsutajad, Untsakad ja eriti Väikeste Lõõtspillide Ühing oma algusaegade kõlavärviga.

Andres Eelmaa - lõõts, bass, eestlaul
Rasmus Kadaja - lõõts, järellaul
Tobias Tae - lõõts, järellaul
Margus Põldsepp - lõõts, eestlaul

www.lootsavagilased.ee
www.facebook.com/lootsavagilased/