Maarja Nuut on viiuldaja ja laulja, kelle muusika loob kihilise helipildi ruumis, kus minimalism ja eksperimentaalne muusika kohtuvad traditsiooniliste tantsulugude, laulude, juttude ja live-luupimisega.

On öeldud, et Maarja muusika on rahulik, kuid mitte laisa puhkeseisundi mõttes. Oma loomingus otsib ta ärksa ja lõdvestunud seisundi tasakaalu, nagu kass, kes on igal hetkel valmis hüppama. “See seisund on impulss, millest sünnib muusika ja tahtmine pikendada hetkesolekut, keskendumist, mis muudab mu pilku, kõrva ja tajuviisi. Siis on alati “praegu” ja vanad pillilood sama värsked kui kohapeal sündinud improvisatsioon.” Nii sünnivadki tema lood, mis saavad intiimse kõla viiulite, hääle ja elektroonika abil.

Maarja on esimese Eesti artistina mänginud maineka maailmamuusika sündmuse WOMEX põhiprogrammis ning viimase aasta jooksul andnud kontserte Ameerikas, Kanadas ja mitmel pool Euroopas. 2015. aasta Tallinn Music Weeki’il omistati talle Wire Prize artistipreemia ning sellest peale on ta üles astunud mitmete oluliste esitlusfestivalide põhiprogrammides (Eurosonic Noordeslag, APAP, Mundial Montreal, Folk Alliance International, MENT Ljubljana, Lost In Music jne). Kevadel 2013 ilmus Maarja debüütplaat “Soolo”, mis pälvis kiitust nii meil kui mujal.

Maarja teine album 'Une meeles' ilmus 2016. aasta suvel.

www.facebook.com/MaarjaNuutEst
www.maarjanuut.com