Neljapäev, 27.07 kell 20:00

Maarja Nuut on viiuldaja ja laulja, kes ühendab oma sugestiivse vokaali ja traditsiooniliste instrumentide kõla, kasutades selleks elektroonilise heli tööriistu.
Töödeldes neid läbi analoogefektide, kombineerides süntesaatorite ja rütmimasinate poolt tekitatud impulssidega ning seejärel ühendades tekkinud voo juba enda kaubamärgiks saanud luupimisega, tekib terviklik kompositsioon, mis oma õrnuses ja toores heitlikkuses moodustab kõige muu hulgas psühhedeelseid elemente laialipilduva masinavärgi.
See ahel toimib nõnda duona koos Hendrik Kaljujärvega, kes on olnud loominguliselt aktiivne paljudes formaatides: loonud muusikat sõna- ja tantsulavastustele, teinud installatsioone galeriides, lavastanud ja tähelepanu äratanud kooslusega Cubus Larvik.
Samal ajal, kui kajad ja reverbid frontaalsagaraga mängivad, läbivad bassisemad noodid kogu oma jõuga kuulaja füüsilist statuuti. Tekitatud helimassiivi seest tõusevad selgelt esile pärimusmuusikale omased väljenduslikud kvaliteedid.
Eraldi võttes on mõlemad, nii Maarja kui Hendrik, iseseisvad artistid, kelle tööde läbiv tunnus on intensiivne ja sügav seisunditaotlus, kuid selleks kasutatav tehnika ja vahendid on üsna erinevad. Koos töötades avanevad aga uued uksed. Teenides sama eesmärki, inspireerivad nad üksteist astuma julgemaid samme, kuid nüüd juba läbi palju suurema ning dünaamilisema vormi. Oluline on siin ka teineteise täpne tunnetamine mõistmaks, kus kumbki parasjagu viibib, et siis sihtpunkti kaotamata kogu hetkes toimuvaga sammu pidada.

Maarja Nuut - vokaal, viiul, looper
Hendrik Kaljujärv - live elektroonika

www.facebook.com/MaarjaNuutEst
www.maarjanuut.com