Saada sõbrale
Prindi
Uudised
Tasuta õpitoad Pärimusmuusika Aidas
08.09.2008
Pärimusmuusika Aidas tegutsev vabahariduskool August Pulsti õpistu kutsub kõiki huvilisi osa saama tasuta õpitubadest. Oodatud on kõik, kes soovivad elava muusika saatel tantsu lüüa, pärimuslaule õppida, lugusid vahetada, ühiselt pilli mängida või pere eelkooliealiste lastega koos lustida.
Õpitoad toimuvad Pärimusmuusika Aidas õhtusel ajal. Osavõtt õpitubadest on tasuta tänu Euroopa Sotsiaalfondi haridusprogrammile "Täiskasvanute koolitus vabahariduslikes koolituskeskustes", registreerimine kohapeal enne algust. Osa võib võtta nii ühest kui mitmest õpitoast.
Avatud õpitubasid on viite liiki: tantsu-, laulu-, pilli-, pere- ja jututoad.
- Tantsutoas õpetatakse 18., 19. ja 20. sajandist pärit seltskonnatantse elava pillimuusika saatel. Eestvedaja Meelika Hainsoo.
- Laulutoad annavad osalejatele võimaluse õppida tundma meie pärimuslaulukultuuri ning neid laule ka iseseisvalt edasi harjutada. Eestvedaja Lauri Õunapuu.
- Peretoas käivad eelkooliealised lapsed koos oma vanematega, et ühiselt laulda, pilli mängida, tantsida ning rahvakalendri tähtpäevi tähistada. Eestvedaja Annika Mändmaa.
- Jututuba on mõeldud täiskasvanutele, kes hoolivad lugudest ja tahavad neid omavahel jagada. Jutuvestmiseks on vaja jutustajat, kuulajat, lugu ja aega. Seega on lugude pajatamine võimalus endale aega kinkida... Eestvedaja Piret Päär.
- Pillitoas saavad kõik, kes mõistavad pilli mängida, omavahel lugusid vahetada ja neid kuulmise teel teistelt õppida. Eestvedaja Cätlin Jaago.
Lisainfo www.folk.ee/opistu
Tagasi nimekirja