Telli RSS Saada sõbrale Prindi

Uudised

Hooaja viimane FOLKLOOB tuleb tuline

24.05.2011

Mitmest pärimusmuusikaansamblist tuntud Jalmar Vabarna eestvedamisel alustanud etnopidude sari Folkloob toimub kolmandat korda 26. mail Viljandi klubis Rubiin (Lossi tn 15).
Hooaja viimane pidu toob püünele eesti pärimusfusiooni ansambli Paabel ning muheda tantsumuusika trio VEM. DJ-puldi taha keerutab end teiste seas ka Viljandi pärimusmuusika festivali pealik Ando Kiviberg.
Avavalsi ja ühistantsude eest hoolitseb ansambel VEM (Villu Talsi, Eeva Lindal, Merike Paberits), kes mängib eesti traditsionaalset tantsumuusikat ning teeb seda eriti suure rõõmuga (kuula: www.myspace.com/vemtrio).
Eesti pärimusfusiooni ansambel Paabel on mõttesähvatus, katsetus läheneda pärimusmuusikale vabameelselt, saades inspiratsiooni bändisisesest sünergiast. Ansambli lood koosnevad mitmetest vanadest pillilugudest, regilauludest ning omaloomingust, mis kõik on omavahel põimitud. Eesmärk on teha muusikat, mida ka grupi liikmed ise kuulaks ja naudiks - üheskoos musitseerimise rõõm ning rahulolu on nende jaoks kõige olulisem (kuula: www.myspace.com/paabel)
Et Viljandi pärimusmuusika festival on vaid loetud päevade kaugusel, astub Folkloobil DJ rolli ka folgi pealik Ando Kiviberg. Kirevast maailmamuusikast kombineeritud kava hoiab peolistel folgini sooja sees.
Etnobiiti krutivad ka Paabli trummar Tõnu "TuubelPuuben" Tubli ning Folkloobi rahvast ka eelmistel üritustel hullutanud DJ Mur (Merike Paberits).
Folkloobi uksed on avatus alates kella 22-st (Pilet 5€ / 4€).

Vaata lisaks: facebook.com