Saada sõbrale Prindi

Sündmused

Külas Tiibeti mungad: õpituba

22.03.2009

Päevakava:

12.00 Loeng budismist: ”Neli õilsat tõde – Buddha õpetuse tuum”. Loeng tõlgitakse vajadusel eesti keelde.

16.00-18.00 Tiibeti rituaalsete tantsude kontsert-etendus

18.00 Tiibeti kultuuri õpituba koos Tiibeti tee ja suupistetega

22. märtsil on Pärimusmuusika Aidas külas 8 Tiibeti munka. Toimub avalik loeng budismist teemal "Neli õilsat tõde - Buddha õpetuse tuum". Loengu mõte on pakkuda algteadmisi budismist, mis aitaks paremini mõista ka rituaalsete tantsude maailmavaatelist konteksti. Avatud küsimuste ring.

Õhtupoolikul esitavad mungad rituaalseid tantse. Õpitoas saab lähemalt tutvuda ja ise proovida tiibeti rituaalseid muusikainstrumente (dungchen, gyaling, trumm, damaru,drilbu-kelluke), uudistada tantsudes kasutatud maske ja kostüüme ning valmistada Tiibeti teed. Õpituppa pääseb kontsert-etenduse piletiga.

Mungad peatuvad Eestis seoses Euroopa tuuriga "Tibetan Cultural Heritage Tour to Europe 2009". Nende eesmärk on koguda raha oma Tiibetis asuva kloostri taaselustamiseks, mis hävitati 1959. a. täielikult hiinlaste poolt. Nende klooster oli üks kolmeteistkümnest, mis rajati V Dalai-laama ajal.

Lähem info kodulehel.

Loeng on tasuta.
Kontsert-etenduse (+õpituba) piletid 100/75 kr müügil Piletilevis ning tund enne algust kohapeal.
Õpituppa pääseb kontserdipiletiga.
Piletitulu läheb kloostri taastamiseks.

Korraldajad: MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskus, Eesti-Tiibeti Kultuuriselts

Ürituste kalender

«
 
»
E T K N R L P