News

Rahvas saab taas valida parimaid pärimusmuusikuid: algas Etnokulp 2017 rahvahääletus

Eesti Pärimusmuusika Keskus koostöös R2 ja ETV2-ga selgitavad rahvahääletuse abil välja Eesti parimad pärimusmuusikud. Pärimusmuusika auhindu Etnokulp jagatakse kahepäevase festivali - Pärimusmuusika Lõikuspeo, raames juba üheksandat korda. Võitjad selguvad publikuhääletuse teel, mis lõppeb 28. septembri südaöösel ja on antud žanris ainus tunnustus, milles saab rahvas kaasa rääkida.

Read more...

Septembris jätkuvad armastatud üritustesarjad üle Eesti

Hoogsasti on uuel hooajal alustanud Eesti Pärimusmuusika Keskuse Pesade programm üle Eesti. Esimene Pesades tuuritaja on Estbel (Eesti-Belgia), kes esitleb oma uut plaati „Saar“.

Read more...

Aida Perepäeva täitis Kaval-Ants, Vanapagan ja elav pärimus

Pärimusmuusika Aida pere pakkus vihmasel laupäeval väikestele ja suurtele Perepäeval põnevaid tubaseid tegevusi pärimusmuusikast. Lapsed said koos Vanapagana ja Kaval-Antsuga seigelda Aardejahil, meistrite käe all õpiti valmistama roopilli ja pakutrükki.

Read more...

Aida muusikud tulevad taas lavale 16. septembril kell 12 Pärimusmuusika Aidas

Koosseis Aida muusikud teevad comeback'i Aida perepäeval 16. septembril kell 12 Pärimusmuusika Aidas. Sel laupäeval taaselustatakse aastaid tagasi alguse saanud traditsioon, kui Pärimusmuusika Aida töötajad, kes nii -või naapidi on muusikaga seotud, annavad Pärimusmuusika Aida austajatele kontserdi. Aida muusikute koosseisus on läbi aegade üles astunud muusikud nagu Jalmar Vabarna, Mari Kalkun, Silver Sepp, Sofia Joons, Cätlin Jaago, Ando Kiviberg, Meelika Hainsoo ja paljud teised rahvale tuntud pärimusmuusikud. Kes on legendaarses ansamblis uued tegijad ja vanad olijad selgub Aida perepäeval, mis kestab kell 15ni.

Read more...

All news

Events

Estbel

K 20. september 2017 kell 19:00
Nõuni Rahvamaja

Read more...

Estbel

N 21. september 2017 kell 19:00
Iisaku Rahvamaja

Read more...

Väikekandle intensiivkursus Raplas

R 22. september 2017 kell 00:00
Rapla Loomeruum

Read more...

Hooaja avakontsert: Troitsa (Valgevene)

R 22. september 2017 kell 19:00
Pärimusmuusika aida suur saal

Read more...

Tantsumaja

R 22. september 2017 kell 20:00
Pärimusmuusika aida väike saal

Read more...

All events