Estonian Traditional Music Center

This is the website of Estonian Traditional Music Center. The non-profit organisation Estonian Traditional Music Center is an open and innovative non-government organisation which supports and organises traditional music hobby education and promotes live traditional music performances across the country. Estonian Traditional Music Centre is located in Viljandi in a contemporary cultural centre where concerts, performances, training sessions, seminars, etc. are organised all year round. 

The cellar hall of the centre houses a Traditional Music Library which holds a collection of sound recordings and an information centre. August Pulst School which focuses on teaching and introducing traditional music through live examples aka organises training sessions and courses is also located in the centre. NGO Estonian Traditional Center organises one of the biggest music festivals in the Baltics – Viljandi Folk Music Festival.

Ansambel Lõõtsavägilased on loodud 2013. aasta detsembrikuus (ansambli sünnipäev on 29. jaanuar 2014 kuna siis toimus meie esimene ametlik proov) ning ansamblisse kuuluvad kolm noort lõõtsameest:
Andres Eelmaa, Rasmus Kadaja,Tobias Tae ja ansambli juhendaja Margus Põldsepp. Kõik poisid omandavad muusikalisi oskusi Karksi-Nuia Muusikakoolis.

Lõõtsavägilased mängivad põhiliselt rahva- ja pärimusmuusikat, kuid nad ei pane kätt ette teistelegi muusikastiilidele. Nelja aasta jooksul on ansambel andnud juba üle 450 kontsert-esinemise, üles astunud nii mõnelgi tähtsamal ja suuremal pärimusmuusika festivalil ja üritusel. Lõõtsavägilased on esinenud nii Viljandi Pärimusmuusika Festivalil, Hiiu Folgil kui ka Viljandi Hansapäevadel koos Untsakatega. Ansambli liige Rasmus on võitnud üleriigilisel pärimusmuusika võistumängimisel Viljandis I koha lõõtspillide kategoorias ning 2015. aasta Võru lõõtspillide võistumängimisel noorte vanuseklassis I koha.

Ansambli repertuaari valib enamuses juhendaja Margus, kuid ka ansambli teised liikmed on lugusid pakkunud. Peaaegu iga mees on oma loo teinud, millest kahte saab kuulata ka meie 2015. aastal ilmunud plaadil. Esimesed pool aastat õppisimegi ainult pillilugusid. Nüüd on siht võetud suuresti laulude esitamise peale. Ansambli suurteks eeskujudeks on „Tuulelõõtsutajad", „Untsakad" ja eriti „Väikeste Lõõtspillide Ühing" oma algusaegade kõlavärviga.

taatlaks
Mitme auhinnaga pärjatud Estonian Voices on eksperimenteerimislembene vokaalsekstett. Nende ampluaa hõlmab jazzi, klassikalist muusikat ja folki ning repertuaar koosneb nii originaalloomingust kui ka rahvamuusikast, teiste hulgas isegi paarist pop-hitist. Ansambli nutikas stiil lõimib mängulisust absoluutse tehnilise meisterlikkusega, mida ühendavad kelmikas naeratus ja hurmav annus vokaalset helikunsti. Mitu oma valdkonna tõelist tippu nagu Peder Karlsson (The Real Group) ja Britt Quentin (M-Pact) on kinnitanud Estonian Voices’e ainulaadsust vokaalansamblina mitte ainult Eestis, vaid ka Euroopas ja miks mitte kogu maailmas.

2010. aastast koos laulnud rühmitusse kuuluvad Kadri Voorand (alt ja kollektiivi kunstiline juht), Mikk Dede (tenor), Mirjam Dede (sopran), Maria Väli (sopran), Rasmus Erismaa (bariton) ja Aare Külama (bass).

2014. aastal üllitas Estonian Voices esimese albumi „Ole hea“, mis pälvis 2015. aastal Eesti parima jazz-albumi tiitli. 2016. aastal omistati ansamblile Eesti parima jazz-ansambli aunimetus.

2018 aasta suvel on Estonian Voices valmis saanud oma teise plaadiga "Taat läks lolliks". Sellel korral kõlab plaadil valdalvalt pärimusmuusika sugemetega muusika. Kokku saavad omalooming ja seaded eesti traditsionaalsest rahvamuusikast. Nii on kõrvuti näiteks plaadi nimilugu „Taat läks lolliks“ ja regilaul „Kui mina hakkan laulemaie“. Boonusena jõudis plaadile ka Estonian Voicese repertuaari üks armastatumaid lugusi, Eeva Talsi ja Jaan Tätte „Kättemaks“.

HIND: 15 EUR

Telli SIIT

 

Juba kümnendat korda jagame välja pärimusmuusika valdkonna kõige olulisemad auhinnad Etnokulbid, mis on ühtlasi folgimaailma üks suursündmustest.

Sel aastal mängib lavastusmeeskond ideega, mis oleks, kui pärimusmuusika oleks keelatud? Fantaasiamaailmas, millega tutvume läbi vaheklippide, näeme, mis võiks juhtuda, kui ühel hetkel muutub pärimusmuusika üleliia populaarseks ning valitsusel ei jää muud üle, kui kogu tegevus keelata.

Välja jagatakse kuus auhinda, mis selguvad rahvahääletusel, žürii valitud “Aasta albumi” tiitel ning erikulbid jagavad välja Eesti Pärimusmuusika Keskus ja Raadio 2. Galast teeb otseülekande ETV2.

Saatejuhid Karl Robert Saaremäe ja Rait Õunapuu, režissöör Elo Selirand, lavastusmeeskond Heli Luik, Merike Paberits ja Sander Kahu.

Hääletus on lõppenud!

Etnokulp banner pisem

Õed Männid, Maria ja Regina, viiul ja viiul. Kavasse tulevad lood, mida on rõõm mängida. Topeltrõõm on neid koos mängida. Ja kolmekordne rõõm, kui saame kellelegi teisele mängida!

m2nnid

Black Bread Gone Mad on viie muusiku ühine elektrijaam, kus akusid laadida ja loomisele keskenduda. Black Bread Gone Mad muusika loojad, ansambliliikmed Lee Taul, Martin Aulis, Mati Tubli, Merike Paberits ning Peeter Priks, on kõik erinevate maade folkmuusika suured fännid. Kogu koosseisu looming pärineb liikmete omast sulest, mida on tuntavalt mõjutanud erinevate rahvaste pärimusmuusika, 70ndate rokk ja tänapäeva pop-muusika. Ansambli liikmete soov on luua Eesti pärimumuusika maastikule uut ja värskendavat helipilti - luues enda omaloomingut, lähtudes erinevate maade pärimusest.

Siiani on ansambel üles astunud peamiselt Viljandis, kus avati Pärimusmuusika Aida 2017nda aasta hooaja, esineti Viljandi Pärimusmuusika Festivali Lõikuspeol (2017) ning tehti septembris koostööd ka Viljandi linnaga, kui kunstikuu raames toimus Viljandi järverannas suur tuleshow tantsijatega. Lisaks oldi soojendusbänd ka Nikns Sunsi plaadiesitlustuuri kontserdil (2018), mis sedapuhku toimus Tallinna Kultuuriklubis Kelm lisaks soojendati ka Zetode plaadiesitluskontsert Tartu Genialistide Klubis (2018). Selle suve suureks kontserdiks oli ülesastumine juuli kuus toimunud Viljandi pärimusmuusika festivalil. Sügisel annab Black Bread Gone Mad kontserdi 13.septembril TÜ VKA uue õppeaasta avapeol, 15.septembril Raplas toimuval Kultuurifestivalil Särin ning 6.oktoobril Viljandi pärimusmuusika festivali Lõikuspeol.

Facebook

 

Black Bread Gone Mad 2018 Renee Altrov2