Uudised

Lisatud: 19 Aprill 2017

XXV Viljandi pärimusmuusika festival kutsub oma meeskonda vabatahtlikke kellega koos korraldada tänavusest juubelifestivalist meeldejääv ja korralik muusikasündmus. Balti-ja Põhjamaade üks suuremaid muusikafestivale ootab sõbralikke ja südikaid tüdrukuid ja poisse, noori ja vanu, suvisesse Viljandisse 26. juuli – 31. juuli.

Loe edasi...

Lisatud: 18 Aprill 2017

18. - 25. aprillini võõrustab Viljandi Pärimusmuusika Ait minifestivali „Viljandi Jazzkaareke“. Kuuel õhtul esineb erinevates saalides seitse koosseisu, kes kokku annavad kaheksa kontserti.

Loe edasi...

Lisatud: 12 Aprill 2017

25. juubelit pidava Viljandi pärimusmuusika festivali kontsertprogramm on tänasest avalik ja ootab kõiki fänne suviseid plaane tegema. 27.-30. juulil toimuv festival on kindlasti selle suve üks parimaid muusikasündmusi, kus kohtub parim publik ja maailmaareene vallutavad artistid, lavale astuvad tulevikutegijad ja rahva lemmikud läbi aegade. Meeldejääval galakontserdil tehakse kummardus pärimusmuusika ajaloole. Tegevusi jagub noortele ja vanadele.

Loe edasi...

Lisatud: 11 Aprill 2017

Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab Noorte pärimusbändide konkurssi, kus on võimalus vägeval finaalkontserdil 29. aprillil kell 18 Viljandi pärimusmuusika aida suurel laval rahvale oma muusikat tutvustada ning võistelda konkurentidega au, kuulsuse ning suurepäraste auhindade nimel. Uute tegijate patrooniks on Trad.Attack!

Loe edasi...

Lisatud: 29 Märts 2017

Eesti Pärimusmuusika Keskus toob Viljandisse, Moostesse ja Raplasse tuntud linnafestivali Tallinn Music Weeki (TMW) artistid. Euroopa ühe olulisima festivali ainulaadsed esinejad Tcheka (CPV) ja Sutari (POL) toovad rahvani kolmel õhtul põnevaid etteasteid ja meeleolusid TMW-i festivalilt.

Loe edasi...

Lisatud: 09 Märts 2017

Kandideerimise tähtaeg on 7. aprill.

Loe edasi...

Lisatud: 23 Märts 2017

24. märtsil tähistab pika laua peoga oma sünnipäeva Viljandi pärimusmuusika ait. Kõiki sõpru oodatakse tähtsat päeva tähistama põnevaid pika laua kombeid harjutades ja meeleolukalt häid tavasid taas au sisse tõstes. Viljandi pärimusmuusika aida sünnipäevapidu saab piduliku alguse kell 19 õhtusöögiga ning jätkub tantsutempos kell 21 ansambli Untsakad saatel. Heade traditsioonide kohaselt jagub tegevusi ka lastele ja ei puudu üllatused.

Loe edasi...

Lisatud: 07 Märts 2017

7. märtsil algab taas üle-eestiline Rahvamajade tuur. Rahvas saab kohtuda armsaks peetud Sandra ja Jalmar Vabarnaga. Kandle- ja lõõtsahelisid ning muhedaid tõestisündinud lugusid lisab Võrumaa pillimees ning kunagine Võhandu kolhoosi aseesimees Harri Lindmets. Eesti Pärimusmuusika Keskus sõidab koos armastatud pärimusmuusikute ja meeldejääva kontsertkavaga inimestele külla Tori, Iisaku Tabivere, Nõuni ja Haanja Rahvamajja.

Loe edasi...

Lisatud: 21 Veebruar 2017

Torupilli Juss EFA 0 28304 ft

2. märtsil kell18 avatakse Viljandi pärimusmuusika aidas näitus „Torupilli Juss - Hiiumaa kuulsaim rahvapillimees“. Näitus on justkui eeskujulik lugu tänapäeva inimese eduloost.

Loe edasi...

Lisatud: 13 Veebruar 2017

Eesti ETNO on rahvusvaheline muusikalaager noortele vanuses 16.-30. eluaastat, kus kuulmise teel õpitakse eesti ja muude maade pärimusmuusikat. Kui mängid hästi ükskõik millist pilli ning soovid osaleda suures Etno-orkestris ning leida uusi muusikasõpru, siis oled väga oodatud Eesti Etnosse!

Loe edasi...

Lisatud: 09 Veebruar 2017

Anname teada, et oleme teel rohelise festivali poole, mistõttu pöörame aina rohkem tähelepanu reeglitele, mis aitavad säästa keskkonda ning kutsume kõiki koostööpartnereid meiega kaasa mõtlema ja meie püüdlusi tegudes toetama.

Loe edasi...

Lisatud: 08 Veebruar 2017

Tänasest kuni 21. märtsini saavad muusikaõpet pakkuvad asutused esitada taotlusi pillide ostmiseks lastele. Taotlusvoor on osa EV100 ühiskingitusest „Igal lapsel oma pill“, mille eesmärk on vabariigi juubeliks Eesti inimeste, riigi ja ettevõtjate abil soetada lastele ja noortele muusikaõppeks vajalikke pille.

Loe edasi...

Lisatud: 07 Veebruar 2017

25.märts 2015, kell 16.00 Karksi Valla Kultuurikeskus
(Viljandi mnt.1, Karksi-Nuia, Viljandimaa, 69401)

Üldorkestrit juhendab Mait Reiman

Loe edasi...

Lisatud: 02 Veebruar 2017

Jaanuarikuus kolme aastaseks saanud ansambel Lõõtsavägilased on leidnud oma tiheda esinemisgraafiku vahel aega, et jõuda stuudiosse ja lindistada seal mõned uued lood. Just nimelt mõned, sest hetkel on valmimas duubelplaat Karksi Valla 25. juubeli pidustusteks, kus astuvad üles kõik valla muusikalised kollektiivid. Veebruarikuus valmival plaadil saab ka kuulata Lõõtsavägilaste uut singlit „Vanapoisi reilender“.

Loe edasi...

Lisatud: 01 Veebruar 2017

Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab taaskord August Pulsti omaaegsete ringreiside vaimust kantud turnee, millega sõidutame pärimusmuusika rahvani. Kontserdi külastaja saab näha, kuivõrd elav ja mitmekihiline on meie pärimusmuusika, kuna lavale astub pillimängijaid kolmest põlvkonnast.

Loe edasi...

Lisatud: 31 Jaanuar 2017

August Pulsti õpistu korraldab 4. veebruaril Erinevate Tubade Klubis Tallinnas taas Parmupillifestivali. Neljas festival kutsub õppima ja jämmima nii algajaid kui suuri mängumeistreid. Maailma ühe vanima muusikainstrumendi õpitoad päädivad ägeda ja suurepärase parmupillikontserdi ja tantsupeoga.

Loe edasi...

Lisatud: 18 Jaanuar 2017

Mõne üksiku armastuslaulu kõrval on Zetode kontsertidel ikka kõlanud lood loomade tapmisest, kõrtsikaklustest, riiete valmistamisest, sõdimisest, hambavalustki... kuid miskipärast pole tsurad puudutatud kõige olulisemat, kõige elulisemat – seda, millele pühendatud rahvalauluteaduses terve omaette kategooria; seda, mis ometigi kogu elu alus – jah, te arvasite õigesti – see on SITT.

Loe edasi...

Lisatud: 09 Jaanuar 2017

Tere kallid muusikud!

Nagu igal aastal, otsime ka seekord Viljandi pärimusmuusika festivalile uusi põnevaid koosseise ja muusikalisi mõtteid.

Loe edasi...

Lisatud: 03 Jaanuar 2017

Avamine 10. jaanuaril 2017 kell 18.00. Näitus jääb avatuks veebruari lõpuni.

Loe edasi...

Lisatud: 29 Detsember 2016

Anname teada, et homme on meie kohviku köök avatud kella 17-ni. Kooki ja jooki saate loomulikult meie juures kella 21ni.
Aasta viimasel päeval, 31. detsembril on köök suletud ning ootame teid jalutuskäigu vahepeale soojendavat kohvi-teed ning maitsvat kooki nautima.

Loe edasi...

Lisatud: 27 Detsember 2016

Meil on suur rõõm ja au teada anda, et Eesti Pärimusmuusika keskus on nomineeritud USA Folk Alliance Internationali poolt välja antava Elain Weissmani Elutöö preemiale.

Loe edasi...

Lisatud: 20 Detsember 2016

Pärimusmuusika ait ja Aida kohvik on pühade ajal avatud tavapärasest erinevatel aegadel.

Loe edasi...

Lisatud: 19 Detsember 2016

Lõpule jõudis järjekordne Eesti Pärimusmuusika Keskuse korraldatud Lõunakontsertide sari, mis tõi kokku noorte seas armastatud muusikud, kelle artistioskused pandi proovile uues kuues. Kooliõpilasi innustava muusikakava raames astusid Viljandi pärimusmuusika aida lavale duodena Eeva Talsi ja Jüri Pootsmann, Jalmar Vabarna ja Tanel Padar, Jaan Pehk ja Villu Talsi.

Loe edasi...

Lisatud: 05 Detsember 2016

Eesti Pärimusmuusika Keskus kutsub kõiki disainereid osalema XXV Viljandi pärimusmuusika festivali tunnuskujunduse konkursile. Võistluse viimane päev on 19. detsember ja võidufondiks on 1000 eurot.

Loe edasi...

Lisatud: 01 Detsember 2016

Eesti Pärimusmuusika Keskus on loonud veebipõhise pärimusmuusika jõulukalendri. Detsembrikuus kingib 24 päeval üllatusi ja äratundmisrõõmu tulvil advendikalender maiuste asemel heatujulisi muusikaelamusi. Ühtlasi, kui kõik aknad on avatud ja üllatused avastatud, kujuneb jõulukalendri lugudest taas kuulamist väärt muusikalist EPMK-se SoundCloudi kontole.

Loe edasi...

Lisatud: 01 Detsember 2016

1. detsembrist on kõige tulisematel XXV Viljandi pärimusmuusika festivali austajatel võimalus endale soodsa hinnaga festivalipass soetada, mis tagab elamusterohke muusikapeo 27.-30. juulil 2017 suvises Viljandis. Sooduspasse müüakse piiratud koguses ja nende hinnaks on 55 eurot.

Loe edasi...

Lisatud: 28 November 2016

Sinitrii esitleb 29.11 - 2.12 toimuval kontserttuuril omaloomingulist debüütalbumit “Sfäärid”. Ansamblis mängivad Cathy Sommer, Eva Väljaots ja Johannes Ahun, kes kohtusid 2015. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias õppides.

Loe edasi...

Lisatud: 23 November 2016

Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab XXV Viljandi pärimusmuusika festivali ja kutsub rahvast programmi koostamisel kaasa rääkima.

Loe edasi...

Lisatud: 18 November 2016

Eesti ühe väärikaima elueaga festivali teema "Uut ja vana" kõneleb pärimusmuusika elust, kasvamisest ja seiklustest. Uuest ja vanast kantuna muutub suvine sünnipäevapidu kohtumispaigaks ägedatele vanameistritele ja noortele mängijatele, vanadele ja uutele sõpradele.

Loe edasi...

Lisatud: 17 November 2016

25. novembril kell 19 kutsutakse kõiki taas Tantsumajja Viljandi pärimusmuusika aita. Kadripäeval toimuva Tantsumaja panevad eriliselt kõlama ligi poolsada mandoliinimängijat.

Loe edasi...

Lisatud: 11 November 2016

Sel suvel Viljandi pärimusmuusika festivali jaoks kokku tulnud duo Maarja Nuut ja Hendrik Kaljujärv on pälvinud kiiresti sooja vastuvõtu ja neid on kutsutud esinema mitmele mainekale festivalile.

Loe edasi...

Lisatud: 08 November 2016

Kord kuus saab peredele mõeldud üritustesarjal „Perehommik Annikaga" arendada lapse maailmapilti ja arengut vanavanematelt päritud traditsioonide ja kommete kaudu. Saabuval pühapäeval avab perehommikul pärimuslaeka Emajõe Saatkonnas trubaduur-fantasist Silver Sepp. Mida Silver Sepp soovitab lisaks mängule ja traditsioonidele silmas pidada lastega tegeledes, seda kolme lapse isa ja tuntud pärimusmuusik räägibki.

Loe edasi...

Lisatud: 08 November 2016

9. novembril algab üle-eestiline Rahvamajade tuur. Koos noorte pärimusmuusikute ning armastatud Eeva ja Villu Talsiga astub lavale legendaarne kandlemängija Heino Sõna. Eesti Pärimusmuusika Keskus sõidutab viiel õhtul pärimusmuusika rahvani, külastades Haanja, Tori, Iisaku, Aruküla ja Nõuni Rahvamaja.
Esmakordselt saab publik näha kontsertturneel tuntud rahvakandle mängijat Heino Sõna.

Loe edasi...

Lisatud: 02 November 2016

Ruslan Trochinskyi, Andre Maaker, Juhan Suits - jazz- ja folgimaastiku salaromantikute spontaansest koosmängimisest koduse Viljandi Rohelise maja kohvikus kasvas idee tuua kuuljateni laulud, mida mehed seni salaja mänginud või lapsepõlvelemmikutele kaasa laulnud.

Loe edasi...

Lisatud: 07 Oktoober 2016

Pärimusmuusika auhindu Etnokulp jagati parimatele etnomuusikutele tänavu juba kaheksandat korda. XIV korda toimuva Pärimusmuusika lõikuspeo raames 7. oktoobril toimunud meeleolukal tseremoonial, mida kandis üle ka ETV2, võitis enim kulpe ansambel Naised Köögis, kellele omistati seitsmest rahvahääletusel selgunud kulbist kaks.

Loe edasi...

Lisatud: 06 Oktoober 2016

Täna südaöösel lõppes pärimusmuusika auhindade Etnokulp 2016 rahvahääletus. Tänavu andis oma lemmikute eest hääle rekordarv inimesi ning tulemused selguvad 7. oktoobri õhtul pärimusmuusika aidas ja otseülekandes telekanalil ETV2

Loe edasi...

Lisatud: 27 September 2016

Eesti Pärimusmuusika Keskus jagab ka tänavu koostöös Raadio 2 ja ETV2-ga 7. oktoobril Viljandis Pärimusmuusika Lõikuspeol etnomuusika auhindu, mille võitjad selguvad rahvahääletusel.

Loe edasi...

Lisatud: 26 September 2016

Viljandis asuv Eesti Pärimusmuusika Keskus võtab tööle valgustehnik-lavameistri.

Loe edasi...

Lisatud: 26 September 2016

Viljandis asuv Eesti Pärimusmuusika Keskus võtab tööle lavameistri.

Loe edasi...

Lisatud: 26 September 2016

VILJANDIS asuv Eesti Pärimusmuusika Keskus otsib oma meeskonda SEKRETÄRI, kelle tööülesandeks on kontori igapäevase asjaajamise korraldamine ja meeskonna igakülgne abistamine.

Loe edasi...

Lisatud: 20 September 2016

Juba selle nädala lõpus saabub Eestisse iiri pärimusmuusika suur legend, torupillimängija Paddy Keenan, kes annab kontserdid Eesti Pärimusmuusika Keskuse pesades üle Eesti: Tallinnas, Raplas ja Viljandis.

Loe edasi...

Lisatud: 07 September 2016

Käesolev reede toob hooaja avakontserdina Viljandi pärimusmuusika aida lavale maailma ja Eesti lavasid hullutanud ansambli Otava Yo!

Loe edasi...

Lisatud: 02 September 2016

Eesti Pärimusmuusika Keskus otsib oma meeskonda saaliteenindajaid, kelle tööülesandeks on sõbraliku klienditeeninduse tagamine kontsertide ja muude ürituste ajal.

Loe edasi...

Lisatud: 29 August 2016

5. septembril kell 17:00 toimub aida fuajees MTÜ Mondo fotonäituse "Sa oled, mida sööd" avamine. Fotod on valitud kampaania SUPPLY CHA!NGE üleeuroopalisele konkursile esitatud tööde seast ning need kujutavad nägemust õiglaselt ja säästlikult toodetud toidust.

Loe edasi...

Lisatud: 05 August 2016

Viljandi pärimusmuusika aidas on 6. augustist kuni kuu lõpuni üleval Margot Laidonäri fotonäitus "Kohtumised". Näitusel saab vaadata fotosid autori kohtumistest lindude ja loomadega nii looduses kui ka linnakeskkonnas. Fotod on pildistatud Viljandimaal. Näitus avatakse reedel, 5. augustil kell 18.00.

kohtumised

Lisatud: 29 Juuni 2016

Möödunud aasta lõpust tänavuse juunini osalesid Eesti Pärimusmuusika Keskuse töötajad õpirändes, milles raames käidi kolme tugeva kohaliku tantsutraditsiooniga riigis: Poolas, Rootsis ning Rumeenias.

Loe edasi...

Lisatud: 01 Juuli 2016

Viljandi pärimusmuusika festival annab Folgi ajaks oma Instagrami konto neljale festivalikülastajale.

Loe edasi...

Lisatud: 28 Juuni 2016

19.-23. oktoobril toimub Hispaanias Santiago De Compostelas kõige olulisem maailmamuusika mess ja showcase-festival WOMEX. Eelmisel nädalal avalikustati esimesed esinejad, kelle hulgas ka Eesti oma Trad.Attack!.

Loe edasi...

Lisatud: 22 Juuni 2016

Õpirände eesmärk oli täna Eestis toimuvate tantsumajade kvaliteedi ning korraldajate kompetentsi tõus läbi välisriikides õpitu. Lisaks laiendati keskuse kontaktivõrgustikku; õpiti, kuidas järjepidevalt toimunud sarnasesisulist sündmust värskena hoida ning anda hoogu selle levimisele üle Euroopa.

Loe edasi...

Lisatud: 22 Juuni 2016

Käesolevate jaanipidustuste raames on muudatusi Viljandi pärimusmuusika aida lahtiolekuaegades.

Loe edasi...

Lisatud: 22 Juuni 2016

Sel kevadel lõpetas Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili eriala kümnes lend – kaheksa tudengit, kelle lõputöödest on valminud käesolev näitus, mida kõigil huvilistel 22. juunini pärimusmuusika aidas näha on võimalik.

Loe edasi...

Lisatud: 14 Juuni 2016

29. Rahvusvaheline Pärimuspidu Baltica 2016 toimub 22.-24. juunil, tähistades sel korral pärimuslikku jaaniaega ja pühade pidamist pärimuskultuuri toel.

Loe edasi...

Lisatud: 31 Mai 2016

Ansambel Naised köögis on valmis saanud uue laulu „Naised, naised," millele on lähiajal valmimas ka Viljandis filmitud muusikavideo.

Loe edasi...

Lisatud: 25 Mai 2016

Kuna tänavune festival on pühendatud naiselikule eneseväljendusele, otsustas lavakujundustiim lahendada kontserdipaikade kujunduse taaskasutades vanu seelikuid.

Loe edasi...

Lisatud: 18 Mai 2016

Suvi on suursündmuste ja festivalide aeg, kus ka meie väikest kodulinna Viljandit külastab väga palju turiste ja külalisi.

Loe edasi...

Lisatud: 18 Mai 2016

Viljandis asuv Eesti Pärimusmuusika Keskus võtab tööle kõrge loomingulise lennuga TURUNDUSJUHI, kelle tööülesandeks on Pärimusmuusika Aida, vabahariduskool August Pulsti õpistu ja Pärimusmuusika teabekogu turundustrateegiate koostamine ja elluviimine vastavalt keskuse eesmärkidele.

Loe edasi...

Lisatud: 09 Mai 2016

5-7. mail toimus Hollandis Euroopa suurim bluegrassfestival EWOB (European World of Bluegrass), kus Curly Strings sai suurima tunnustuse osaliseks.

Loe edasi...

Lisatud: 01 Mai 2016

29. aprillil toimus Viljandi pärimusmuusika aidas taas Suur Üleriigiline Võistumängimine, kus selgitati välja vabariigi parimad noored pärimusmuusikud. Kaheksandat korda toimunud konkursi Grand Prix’ läks sel korral Põlvamaale.

Loe edasi...

Lisatud: 20 Aprill 2016

Kuna Viljandi pärimusmuusika festivali näol on tegemist Baltikumi ühe suurima muusikaüritusega, siis on mõistetav, et tarvis läheb palju tööjõudu, et rahule jääks kõik kohale saabunud külalised ja artistid.

Loe edasi...

Lisatud: 18 Aprill 2016

Torupill ja karmoška on kaks head sõpra, kes käivad laager-festivalil juba mitmendat aastat käsikäes ning sellest on saanud meeldejääv traditsioon, mis on määratud jätkuma. Registreerimine 2016. aastal toimuvasse laagrisse on täies hoos!

Loe edasi...

Lisatud: 11 Aprill 2016

Sel kevadel võõrustab Viljandi linn 1. - 5. klassi õpilastele suunatud  "Maasika noppimise tuure" ning omanäoline linnaekskursioon toob õpilased ka aita pärimusmuusikaga tutvuma.

Loe edasi...

Lisatud: 08 Aprill 2016

Tänavu kevadel juba 13-aastaseks saav muusikaline fenomen Zetod on talveunest ärganud! Setomaa esirokkarid laadisid üles oma värske singli „Ku sa lupat“ ning annavad peagi kaks ainumat kontserti sel kevadel.

Loe edasi...

Lisatud: 05 Aprill 2016

16. aprillil Viljandi pärimusmuusika aidas toimuv üritus pole ainulaadne mitte ainult Eesti, vaid kogu maailma mõistes.

Loe edasi...

Lisatud: 04 Aprill 2016

11. aprillil tähistatakse Viljandi Waldorfkooli saalis Ahunapalu kandlemeistri Aksel Tähnase 105. sünniaastapäeva. Tähistamine algab kell 18.00.

Loe edasi...

Lisatud: 23 Märts 2016

Khaira Arby, tuntud ka kui Põhja Ööbik, on pärit Timbuktust – omaaegsest Mali orjakaubanduse pealinnast.

Loe edasi...

Lisatud: 14 Märts 2016

Aprilli algusest maikuu lõpuni saab Viljandi pärimusmuusika aidas näha Ungari fotograafi Béla Kása mitmekülgset fotonäitust Transilvaania rahvamuusikutest. Näituse avamine koos autoriga toimub 4. aprillil kell 17.00 aida fuajees.

Loe edasi...

Lisatud: 09 Märts 2016

Viljandi pärimusmuusika festivali programmijuhi Tarmo Noormaa sõnul on tänavuse festivali esimestena välja hüütavad artistid hea läbilõige sellest, mis neljal juulipäeval Viljandis toimuma hakkab

Loe edasi...

Lisatud: 26 Veebruar 2016

Värskelt aasta ansambliks valitud ja Eesti Vabariigi aastapäevakontserdil esinenud Trad.Attack! mängib homme Kultuurikatlas, et tähistada sünnipäeva ning edukat möödunud aastat.

Loe edasi...

Lisatud: 11 Veebruar 2016

Ansambel Lepaseree esitleb märtsi alguses oma esikpaati „Väräjän“. Kauamängiva pealkiri "Väräjän" tähendab lõunaeesti keeles “väraval”. Just nagu värav loob võimaluse liikumaks selle ja tolle ilma vahel, nii avab Lepaseree muusika väravad minevikust praegusesse aega ja olemisse.

Loe edasi...

Lisatud: 09 Veebruar 2016

Hetkel üks rahvusvaheliselt tuntumaid Eesti pärimusmuusika uuendajaid Maarja Nuut esitleb kevadisel Jazzkaarel oma teist plaati “Une meeles”. Täna ja homme (9. ja 10. veebruaril) saab pileteid kontserdile osta erihinnaga.

Loe edasi...

Lisatud: 09 Veebruar 2016

Tänavusuvine folgipidu saab oma tegutsemise ajaloo suurima rahvusvahelise mõõtme, toimudes EBU egiidi all 37nda Euroraadio festivalina

Loe edasi...

Lisatud: 08 Veebruar 2016

Tänasest kuni 8. aprillini saavad muusikaõpet pakkuvad asutused taas esitada taotlusi pillide ostmiseks lastele. Taotlusvoor on osa EV100 ühiskingitusest „Igal lapsel oma pill“, mille eesmärk on vabariigi juubeliks Eesti inimeste, riigi ja ettevõtjate abil soetada lastele ja noortele muusikaõppeks vajalikke pille. 

Loe edasi...

Lisatud: 04 Veebruar 2016

Alates 3. veebruarist saab Viljandi pärimusmuusika aida fuajees näha näitust uurali rahvaste looduslikest pühapaikadest. Näitus tutvustab uurali rahvaste looduslikke pühapaiku ja nendega seotud kombetalitusi. Välja on pandud ülesvõtted soomlaste, saamide, vepslaste, karjalaste, isurite, liivlaste, komide, udmurtide, maride, ersade, merjalaste, hantide, metsaneenetsite, setode ja eestlaste pühapaikadest.

Loe edasi...

Lisatud: 03 Veebruar 2016

6. veebruaril ootab Eesti Pärimusmuusika keskus kõiki algajaid ja edasijõudnud parmupillihuvilisi Tallinna, et veeta hariv ja elamusterohke päev koos eesti parimate parmupillimängijatega klubis Sinilind.

Loe edasi...

Lisatud: 26 Jaanuar 2016

Kujunduskonkursi lähteülesandeks oli võimalikult tabavalt ja kujunduslikult sobivalt visualiseerida järgmise festivali teema „Naiste hääl"

Loe edasi...

Lisatud: 22 Jaanuar 2016

Laupäeval Orissaare kultuurimajas toimunud 14. kandlepäeval andis varalahkunud pärimusmuusiku Aleksander Sünteri lesk Tiina Sünter üle Sassi stipendiumi Orissaare muusikakoolis kandlemängu õppivale Tornimäe põhikooli VIII klassi õpilasele Irma Jäele

Loe edasi...

Lisatud: 14 Jaanuar 2016

Jaanuari alguses puges Trad.Attack! alasti lumme, et teha oma albumile "AH!" uus talvine kaanepilt

Loe edasi...

Lisatud: 07 Detsember 2015

Kutsume taas üles muusikuid esitama oma demosid nii pärimusmuusika festivali põhiprogrammi kui Rohelisele lavale. Eriti oodatud on uued kavad ja koosseisud

Loe edasi...

Lisatud: 01 Detsember 2015

1. detsembri hommikul kella 10.00-st saab osta passe järgmisele Viljandi pärimusmuusika festivalile

Loe edasi...

Lisatud: 27 November 2015

Järgmisel nädalal tulevad aita Zetod, Curly Strings, Silver Sepp ja Svjata Vatra

Loe edasi...

Lisatud: 24 November 2015

Eesti Pärimusmuusika Keskus kuulutab välja stipendiumikonkursi, loomaks 2016. aasta Viljandi pärimusmuusika festivalile sobivat tunnuskujundust

Loe edasi...

Lisatud: 13 Oktoober 2015

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi koostöös valminud näitus tutvustab looduse ja muusika omavahelisi seoseid, sarnasusi ja erinevusi

Loe edasi...

Lisatud: 17 November 2014

Seekordse Viljandi pärimusmuusikafestivali teema on pühendatud ühele kaunimale ja väljendusjõulisemale looduslikule helile maailmas – naise häälele

Loe edasi...

Lisatud: 09 November 2015

Eesti suurim muusika- ja filmifestival alustasid tänavu sisulist koostööd kui Viljandi pärimusmuusika festival esitleb kolme omavalitud filmi PÖFFi eriprogrammis

Loe edasi...

Lisatud: 06 November 2015

Näitust, mille keskmes on inimene ja hetk, saab vaadata kuni novembri lõpuni

Loe edasi...

Lisatud: 16 Oktoober 2015

Karl Kikas on läbi aegade enim eesti lõõtspillitraditsiooni mõjutanud pillimees, kes oli tuntud nii oma kaasahaarava mängu kui karismaatilise isiksuse poolest

Loe edasi...

Lisatud: 12 Oktoober 2015

Etnokulpideks ristitud auhindu anti parimatele Pärimusmuusika Lõikuspeo raames juba seitsmendat korda

Loe edasi...

Lisatud: 29 September 2015

Eesti Pärimusmuusika Keskus jagab koostöös Raadio 2 ja ETV2-ga 10. oktoobril Viljandis Pärimusmuusika Lõikuspeol tänavusi etnomuusika auhindu, mille võitjad selguvad rahvahääletusel

Loe edasi...

Lisatud: 23 September 2015

Septembri keskpaigas suundus oma esimesele Põhja-Ameerika ringreisile eesti viiuldaja, laulja ja pärimusmuusika uuendaja Maarja Nuut

Loe edasi...

Lisatud: 11 September 2015

3. oktoobril toimub Pärnus, Nooruse majas (Roheline 1b), parmupilllipäev. See on parmupillimängule pühendatud õppepäev, mis on mõeldud kõigile Pärnu kandi parmupillihuvilistele, olenemata mänguoskusest

Loe edasi...

Lisatud: 04 September 2015

Usbekis, Samarkandis, toimunud kümnendal rahvusvahelisel pärimusmuusika konkurss-festivalil Sharq Taronalari esindas Eestit Silver Sepp

Loe edasi...

Lisatud: 28 Juuli 2015

Näitus esitleb fotograaf Silver Kommusaare pilte innovatsioonist Lõuna-Eestis

Loe edasi...

Lisatud: 04 Juuni 2015

Näitusel eksponeeritakse hansakostüümide valmistamise kursuse käigus valminud XIII sajandi rõivaste ja kostüümide fotosid

Loe edasi...

Lisatud: 04 Juuni 2015

Kursuse raames valminud pille esitletakse Hansapäevade raames toimuvas õpitoas

Loe edasi...

Lisatud: 01 Juuni 2015

Pärimusmuusika ja -kultuuri edendamiseks kuulutab MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskus välja stipendiumikonkursi osalemaks õpipraktikal (vaatlus ja kogemus) tantsumajas Rumeenias 2.-9. augustil 2015.

Loe edasi...

Lisatud: 05 Mai 2015

Viljandi aguliköökides mõned aastad tagasi kokku saanud ansambel märgib nüüdseks oma kodukohtadeks Viljandi, Tartu ja Stockholmi. Seda suurem rõõm on sellest, et kõik neli naist saavad taas kokku ja annavad oma uue plaadi tuules kontserdid Paides, Tallinnas, Viljandis, Tartus ja Viimsis.

Loe edasi...

Lisatud: 04 Mai 2015

Esmakordselt ajaloos on kaks folgifestivali löönud käed ja pakuvad tõelisele folgisõbrale välja soodsa võimaluse külastada kaht festivali ühe passiga

Loe edasi...

Lisatud: 04 Mai 2015

4. - 31. maini on pärimusmuusika aidas avatud Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli Rahvusliku puutöönduse eriala III lennu tööde näitus "Puulased"

 

puulased

Lisatud: 28 Aprill 2015

23.-26. juulini toimuva XXIII Viljandi pärimusmuusika festivali põhiprogramm on nüüd suures osas avalik. Programmipealik Tarmo Noormaa sõnul lisanduvad kindlasti veel mõned esinejad, aga enamjaolt on soovitud artistidega kokkulepped saavutatud.

Loe edasi...

Lisatud: 27 Aprill 2015

4.-28. maini saab osa koolilastele mõeldud kolmetunnisest retkest, mis toob külalised teiste põnevate kohtade hulgas ka pärimusmuusika aita

Loe edasi...

Lisatud: 24 Aprill 2015

Iga-aastase Suure Üleriigilise Võistumängimise käigus jagati auhindu pärimusmuusika järelkasvule.

Loe edasi...

Lisatud: 23 Aprill 2015

29. aprillil kl 11.00 toimub aida fuajees Kadri Karu fotonäituse "Leeväkene, soolakõnõ, maailmä kinnipidäjä" lõpetamine

Loe edasi...

Lisatud: 22 Aprill 2015

24. aprillil toimuval Võistumängimisel osalevad muusika- ja huvikoolides ning eraõpetajate käe all õppivad poisid ja tüdrukud alates 7. eluaastast.

Loe edasi...

Lisatud: 15 Aprill 2015

19. – 23. aprillini 2015 võõrustab Viljandi pärimusmuusika ait festivali „Jazzkaar" sõsarfestivali „Viljandi Jazzkaareke"

Loe edasi...

Lisatud: 09 Aprill 2015

Tallinn Music Weeki toetaja ja ametliku suhtluskanali Wire poolt esmakordselt välja antava auhinna Wire Prize võitjaks valiti viiuldaja ja laulja Maarja Nuut. Maineka tiitliga kaasneb ka 3500 euro suurune rahaline preemia

Loe edasi...

Lisatud: 01 Aprill 2015

XXIII Viljandi pärimusmuusika festival ootab oma meeskonda tublisid ja rõõmsameelseid vabatahtlikke, kes soovivad anda endast kõik festivali ladusa ja külastajasõbraliku korralduse tagamiseks

Loe edasi...

Lisatud: 01 Aprill 2015

Eesti Pärimusmuusika Keskuse juures tegutsev vabahariduskool August Pulsti õpistu otsib Flandria Etno laagrisse nii üksikpillimehi kui koosmängivaid triosid

Loe edasi...

Lisatud: 25 Märts 2015

Eilsel Eesti Muusikaettevõtluse auhinnagalal pärjati pärimusmuusika ait „Aasta klubi/kontserdimaja“ tiitliga!

Loe edasi...

Lisatud: 24 Märts 2015

Täna alustati EV100 raames kingituse „Igal lapsel oma pill" tegemisega, mis on kantud unistusest, et kõik lapsed, kes seda sooviksid, saaksid tunda rõõmu pillimängust. Tegemist on ühiskingitusega Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks, mille eesmärk on koostöös riigi, erasektori ja muusikasõpradega uuendada lastele ja noortele muusikaõpet pakkuvate koolide ja asutuste pilliparke

Loe edasi...

Lisatud: 23 Märts 2015

18. märtsist kuni 29. aprillini on pärimusmuusika aida fuajees üleval Kadri Karu fotonäitus võrokeste köögist ja söögist "Leeväkene, soolakõnõ, maailma kinnipidäjä"

Loe edasi...

Lisatud: 19 Märts 2015

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia Muusikadidaktika keskusel ilmus koostöös Eesti Pärimusmuusika Keskusega Aime Reieri õpik "Abiks väikekandle õppijale"

Loe edasi...

Lisatud: 17 Märts 2015

Ansambel Svjata Vatra tähistab 10. sünnipäeva ning annab peagi välja uue albumi "Vabadus", mille esimene singel "Andesta! Armasta! Ela!" on nüüd avalikkuse ette jõudnud

Loe edasi...

Lisatud: 17 Veebruar 2015

2014. aastal võimsa debüüdi teinud ansambel Trad.Attack! sõidab homme USA-sse, et esineda ühel olulisemal Põhja-Ameerika showcase-festivalil "Folk Alliance International 2015". Sündmus toimub Kansas City's 18.-22. veebruaril

Loe edasi...

Lisatud: 12 Veebruar 2015

Tänavuse festivali teema „Vabadus" on inspireeritud hetkeolukorrast pärimusmuusikas ja maailmas toimuvast üldisemalt. Korraldajad tahavad seekord juhtida tähelepanu artistidele, kes suhtuvad pärimusmuusikasse loominguliselt, samas säilitades lugupidamise esivanemate ja nende pärandi suhtes

Loe edasi...

Lisatud: 02 Veebruar 2015

Näitust "Legend Haanimaast ja Ilmasambast" saab vaadata üle terve maja kuni veebruari lõpuni

Loe edasi...

Lisatud: 22 Jaanuar 2015

Pärimusmuusika aida fuajees asub peamiselt pärimuslikku muusikat pakkuv Aida plaadipood. Lisaks plaatidele müüakse seal muidugi kõike muudki - festivaliga seotud suveniire, raamatuid, käsitööd ja samas asub ka Piletilevi müügipunkt. Populaarseima müügiartikli moodustavad ikkagi erinevad helikandjad. Panime koos raamatupidajatega 2014. aasta müüduimad plaadid ritta ja jagame seda tabelit nüüd ka teiega.

Loe edasi...

Lisatud: 20 Jaanuar 2015

Teist korda toimuv parmupillifestival kutsub 7. veebruaril kõiki huvilisi, kel kodus parmupill mängimist ootab, astuma esimesi samme koos eesti parimate parmupillimängijatega Tallinnasse Kloostri Aita

Loe edasi...

Lisatud: 17 November 2014

Kujunduskonkursi lähteülesandeks oli võimalikult tabavalt ja kujunduslikult sobivalt visualiseerida järgmise festivali teema „Vabadus"

Loe edasi...

Lisatud: 14 Jaanuar 2015

"100 torupilli" on videoblogi, kus avaldatakse aasta jooksul 100 videot tegusatest ja tuntud eesti inimestest, kes proovivad esimest korda mängida eesti torupilli

Loe edasi...

Lisatud: 22 Detsember 2014

Seoses jõulude ja aastavahetusega on pärimusmuusika ait lahti tavapärasest veidi erinevalt

Loe edasi...

Lisatud: 01 Detsember 2014

Alates 1. detsembri kella 13.00-st algas järgmise Viljandi pärimusmuusika festivali passimüük. Sarnaselt eelmistele aastatele, saab passe ja päevapasse osta Piletilevi müügikohtadest ja veebipoest

Loe edasi...

Lisatud: 01 Detsember 2014

6. detsembril toimub Tartu Katoliku Hariduskeskuses Tartu esimene parmupilllipäev. See on parmupillimängule pühendatud õppepäev, mis on mõeldud kõigile Tartu ja Lõuna-Eesti parmupillihuvilistele, olenemata mänguoskusest

Loe edasi...

Lisatud: 27 November 2014

Detsembris jõuab Viljandi pärimusmuusika aida lavale traditsioonilisi jõulukombeid, pärimusmuusikat ning varjuteatrit ühendav koguperelavastus "Jõulumäng 3"

Loe edasi...

Lisatud: 19 November 2014

23.-26. juulini 2015 toimuva XXII Viljandi pärimusmuusika festivali teemaks sai VABADUS.

Loe edasi...

Lisatud: 10 November 2014

Neljapäeval, 6. novembril kell 17 avati Eesti Sisearhitektide Liidu poolt Viljandi pärimusmuusika aida fuajees näitus RUUMIPILT 2013.

Loe edasi...

Lisatud: 07 November 2014

22.-26. oktoobrini toimunud maailmamuusikamessi külastas tänavu läbi aegade suurim eestlaste delegatsioon.

Loe edasi...

Lisatud: 03 November 2014

Seoses tehnikapargi uuendamisega pakub ait üle jäävat tehnikat huvilistele müügiks

Loe edasi...

Lisatud: 16 Oktoober 2014

Lavameistri töö sisuks on kontserdisaali ja lava proovideks, kontsertideks ja muudeks sündmusteks ettevalmistamine.

Loe edasi...

Lisatud: 16 Oktoober 2014

Tänavusel maailmamuusikamessil WOMEX esindab Eestit MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskus, kelle üheks missiooniks on tutvustada ja levitada eesti pärimusmuusikat.

Loe edasi...

Lisatud: 13 Oktoober 2014

Etnokulpideks ristidud auhindu anti parimatele Pärimusmuusika Lõikuspeo raames juba kuuendat korda.

Loe edasi...

Lisatud: 30 September 2014

Eesti Pärimusmuusika Keskus jagab jälle koostöös Raadio 2-ga 10. oktoobril Viljandis Pärimusmuusika Lõikuspeol tänavusi etnomuusika auhindu, mille võitjad selguvad rahvahääletusel.

Loe edasi...

Lisatud: 29 September 2014

Merike Tamme loodud tunnusgraafika hinnati Eesti Disainiauhindade valimisel parimaks graafilise disaini valdkonnas.

Loe edasi...

Lisatud: 25 September 2014

Septembri esimesest nädalast kuni 31. septembri südaööni on avatud registreerimine üle-eestilise konkursi Noortebänd 2014 demovooru.

Loe edasi...

Lisatud: 19 September 2014

Fotograaf Valdo Otsa fotonäitus "Maamunad" on Pärimusmuusika aida fuajees nähtav 19. september kuni 31. oktoober. Näituse avamine toimub 19. septembril kell 18:00.

Loe edasi...

Lisatud: 19 September 2014

Kuidas lõõtsub torupill bussis? Mis rütmis hüppab polka linnaliinil? Millise regilauluga võtta vastu piletikontrolöri?

Loe edasi...

Lisatud: 12 September 2014

Alates 15. septembrist pärimusmuusika ait ja kohvik uuel töörežiimil

Loe edasi...

Lisatud: 09 September 2014

Omakultuuriakadeemia uus hooaeg toob Viljandisse utopistid

Loe edasi...

Lisatud: 27 August 2014

22.-26. oktoobrini Hispaanias, Santiago de Compostelas toimuva maailmamuusika suursündmuse põhiprogrammi pole kunagi varem kuulunud ükski Eesti artist.

Loe edasi...

Lisatud: 18 Juuli 2014

Otsime oma meeskonda tublisid saaliteenindajaid

Loe edasi...

Lisatud: 28 Juuli 2014

4.-17. augustini on pärimusmuusika ait ja Aida kohvik avatud E-L 11:00 - 23:00 ja P 11:00 - 19:00

Lisatud: 02 Juuli 2014

Aida fuajees saab kuni 20. juulini vaadata uut näitust

Loe edasi...

Lisatud: 04 Juuni 2014

9. ja 10. juunil toimuvad pärimusmuusika aidas mitmed pärimusmuusika eriala üliõpilaste kontserdid

Loe edasi...

Lisatud: 04 Juuni 2014

Näitus avatakse aida fuajees 5. juunil, kell 16.30

Loe edasi...

Lisatud: 13 Mai 2014

Viljandi ootab taas I-V klassi lapsi huvitavale retkele, mille käigus külastatakse pärimusmuusika aita, Kondase Keskust, Bonifatiuse Gildi ja Viljandi muuseumi. Kõikide paikade külastus on seotud teemakohaste aktiivsete tegevustega. Retke lõpuks saab iga laps noppida oma maasika.

Loe edasi...

Lisatud: 06 Mai 2014

Alates 7. maist on Pärimusmuusika aidas avatud näitus 2013.aastal maailma suurima fotokonkursi Wiki Loves Monuments Eesti vooru Kultuurimälestised Vikipeediasse võidutöödest.

Loe edasi...

Lisatud: 28 Aprill 2014

Iga-aastase Suure Üleriigilise Võistumängimise käigus jagati auhindu pärimusmuusika järelkasvule.

Loe edasi...

Lisatud: 21 Aprill 2014

Sel reedel saab pärimusmuusika aidas taas osa iga-aastasest Võistumängimisest, kus rinda pistavad noored pärimusmuusikud üle Eesti. Tegemist aidas jätkub terveks päevaks, lisaks pillimängule on võimalik osa saada õpitubadest ja päeva lõpetab Tantsumaja. 

Loe edasi...

Lisatud: 03 Aprill 2014

Näitusele on välja pandud valik Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli rahvusliku puutöönduse ja tekstiili erialade õpilaste õppetöid

Loe edasi...

Lisatud: 01 Aprill 2014

Alates 25. märtsist on Piletilevi kaudu võimalik soetada festivali päevapasse. Samuti saabusid müügile EMT Topelpluss klientide mõeldud soodushinnaga passid.

Loe edasi...

Lisatud: 20 Märts 2014

Konkurss korraldatakse, et pakkuda noortele võimalus korraldada pärimusmuusika aidas üritus oma väljamõeldud kontseptsiooni kohaselt

Loe edasi...

Lisatud: 14 Märts 2014

Järgmine festival on oma ülesandeks võtnud eestlaste ja teiste rahvuste kultuurilise mineviku ja oleviku tutvustamise läbi mänguliste tegevuste, seetõttu on tänavu üles astuvate artistide valik kirju ja mitmekesine.

Loe edasi...

Lisatud: 14 Märts 2014

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti Pärimusmuusika Keskus ja Noorte Moosekantide Selts korraldavad seminar-jututoa

Loe edasi...

Lisatud: 13 Detsember 2013

Eelmisel pühapäeval tuli müügile piiratud kogus festivalipasse

Loe edasi...

Lisatud: 01 November 2013

2014. aasta jaanuarikuus täitub 125 aastat Eesti kultuuriajaloo ja muuseumimaastiku ühe ärksa tegelase – August Pulsti – sünnist.

Loe edasi...

Lisatud: 01 November 2013

Laurits Leima alustab kokkuvõtet sõnadega: "Novembri lõpus Viljandi pärimusmuusika aidas toimunud kontsert „Kitarr pärimusmuusikas" oli mu viimase aja vingeim muusikaline elamus"

Loe edasi...

Lisatud: 01 November 2013

Sandra Sillamaa Trad.Attack! on värske koosseis, kus musitseerivad juba tuntud tegijad – Sandra Sillamaa, Tõnu Tubli ja Jalmar Vabarna.

Loe edasi...