Külaline majas: Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoori 60. juubelikontsert "Laulud ei lõpe" koostöös Johansonidega

27.10.2018 19:00
Pärimusmuusika Ait

Pilet 5€/8€ - osta siit!


Eesti Teaduste Akadeemia meeskoori (ETAM-i) 60. juubelikontsert „Laulud ei lõpe“. Kaasa lööb perekond Johansonid.

Sel aastal pöörame ETAM-i ajaloos 60. lehekülje tähistades juubelit kontsertidega Paides, Viljandis ja Tallinnas.

Pealkirja „Laulud ei lõpe“ kannab meie laulusalves olev rahvalaul, mille on meeskoorile seadnud helilooja Andres Lemba. Sama pealkirja kannab ka kontserdi ajaks valmiv heliplaat.

Rohkem kui poole sajandi jooksul on ETAM-ile isikupäraseks kujunenud ja meile armsaks saanud isamaalisus – hoolime siiralt oma maast ja rahvast ning tunneme nende vastu huvi. See väljendub ka meie juubelikontserdi repertuaaris. Au sees on haritus, vaimsed väärtused ja jätkub ka head huumorit.

Kontsert koosneb kahest osast. Esimene pool keskendub isamaale, eesti rahvale, tema saatusele, rõõmudele ja muredele. Emotsionaalselt on kava esimene pool tõsine ja mõtlik, kuid kindlasti mitte kurb. Kõlavad ka mitu uut laulu, teiste seas näiteks Pärt Uusbergi uudisteos „Paekivi laul“, mille helilooja sel aastal meie koorile pühendas.

Kontserdi teises pooles tulevad meile appi eesti folkloori viljelejad: Kärt, Jaak, Ants ja Mart Johanson. Kõlavad armastatud vanad ja uued eesti rahvalaulud, mis jutustavad lugusid eestlusest ja eestlaseks olemisest. Laulude tekstid on humoorika sisuga ja lõbusas võtmes.

Johansonid lõid ETAM-iga kampa põhjusega. Nimelt noorte Johansonide isa Juhan kunagi meie kooris ja ema Mall Eesti Teaduste Akadeemia naiskooris. Võib liialdamata öelda, et perekond Johansonid on mõnes mõttes nii meie mees- kui ka naiskoori kõrval üles kasvanud. Küllap on neil kõigil omad lapsepõlvemälestused kooriproovidest, kontsertidest ja lõbusatest koosviibimistest, kuhu vanemad nad kaasa võtsid.

Nüüd, hulk aega hiljem, saame Johansonidega taas kokku, et pidada maha üks väärikas, ent lõbus juubelikontsert!

Vaata lisa meie kodulehelt www.etam.ee.

akadeemia

Sündmuste kalender

detsember 2018

 

 

 

 

 

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31