Sisukord


Eesti Pärimusmuusika Keskus: www.folk.ee, seal Foorum ja Uudised

Festival

XIV Viljandi pärimusmuusika festival 20.-23. juuli 2006

Sellel aastal on festivalil LÕÕTSALISED – teppo lõõtsad, teised diatoonilised lõõtspillid, akordionid, karmoškad, bajaanid, kontsertiina jne.

Peale torupilli oli vist lõõtspill see muusikariist, mille ilmumine 19. sajandi keskel meie rahvatraditsiooni oli omamoodi revolutsiooniline samm, sest oli niivõrd uudne ja niivõrd erinev kõikidest pillidest, mis seni kasutusel olid. Esimene lõõtspill sündis Saksamaal 1822. Ja sealt alustas oma üsna skandaalset võidukäiku üle terve Euroopa, nii Läänes kui ka Idas.(Igor Tõnurist)

Eesti ETNO laagrid

Eesti ETNO

Pärimusmuusika õppelaager Eesti ETNO 2006 kutsub taas muusikasõpru alates 15. eluaastast.
Kümnes ETNO toimub 14.-20. juulini – lõpeb koos Viljandi pärimusmuusikafestivaliga.

Lähem info laagri kohta: Eesti ETNO

ETNO+

Esmakordselt korraldatav pärimusmuusika õppelaager ETNO+ kutsub edasijõudnud muusikahuvilisi, -muusikuid ja -õpetajaid, kes on vanemad kui 21 a.
Ka Eesti Etno+ toimub 14.-20. juulini, lõpuks sulandudes Viljandi pärimusmuusikafestivali.

Lähem info laagri kohta: ETNO+

Lavad ja festivalipaigad

Vaata linnaplaani

Reeglid festivalipaikades

Realvideo ülekanded

Ülekandeid teostab MTÜ Audiovisuaalne Meedia. Abiks on Matti Bürootehnika ja Viljandi Kultuuriakadeemia. Internetiühenduse tagab Norby.

Ka sel aastal on plaanis mitme kontserdi samaaegne ülekanne. Viited ülekannetele leiate piltide ja videode lehelt. Ülekannete vaatamiseks peab arvutis olema vähemalt Realplayer One. Soovituslik on siiski installeerida endale arvutisse vaba versioon Realplayer 10st. Programmi häälestamiseks vajalikud juhised on aadressil Nädal Viljandis -- NVTV.

Kontakt:Andreas Müürsepp

Tegijad

Ando Kivibergfestivali pealikando@folk.ee52 40 069
Liina Härmjuhiabiliina@folk.ee51 87 580
Tarmo Noormaaprogrammipealiknoormaa@folk.ee50 87 759
Ülle Jantsonkoolitusprogrammylle@folk.ee51 63 133
Kaija-Liisa TarandETNO laagridkaija-liisa@folk.ee56 352 152
Hillar Seintehnikapealikhillar@folk.ee52 10 299
Epp AlataluAita Aitaepp@folk.ee51 21 721
Tiit Jürmannmüügipealiktiit@folk.ee50 63 760
Kristiina Alliksaarolmepealikkristiina@folk.ee52 21 825
Mare Lilienthalpiletimüügipealikmare@folk.ee52 80 739
Tarmo Tähepõldvälispealiktarmo@folk.ee51 58 883
Kersti Rattuskujundajakersti@kultuur.edu.ee52 835 369
Mare Huntnäitusedhundu@kultuur.edu.ee51 583 87
Ene Sillamaakäsitööhoovene@folk.ee53 432 884
Triinu Prikspersonalipealiktriinu@folk.ee53 902 273
Pille Kirsimäeraamatupidajaamanda@folk.ee51 06 754
Aari Juhansontõlkaari@folk.ee56 900 800
Allan Kändmaakoodimeesallan@folk.ee53 985 666
Tauno Uibokodulehekülg, ITtauno@folk.ee51 11 049
Urmas Volmertrükised, fotourmas@folk.ee50 63 362
Erki Priskturvapealikerki@folk.ee51 66 306
Kristel Peikelpressisekretärkristel@folk.ee51 56 329