Sisukord

Festivaali

Tervetuloa Viljandi Folk Music Festivalille! On taas aika nauttia hyvien ystävien seurasta, ainutlaatuisesta festivaalitunnelmasta ja musiikintäytteisistä päivistä ja öistä kauniissa Viljandin kaupungissa.

Viljandi Folk Music Festival tarjoaa neljä päivää ja neljä yötä yhtä soittoa ja laulua. Yli kolmesataa esiintyjää kymmenestä eri maasta tekevät festivaalista ainutlaatuisen: luvassa on niin perinteistä kuin uudempaakin kansanmusiikkia – sekä Virosta että kauempaa.

Haitari soi ja harmonikka juhlii, sillä festivaalin tämänvuotisena teemana on harmonikat.

Anna musiikin viedä mukanaan: laula, tanssi ja taputa jalalla tahtia tai ota vaikka oma soittimesi mukaan ja kiipeä vapaalle eli Vihreälle lavalle esiintymään!

Tule nauttimaan kansanmusiikista yksin, ystävien kanssa tai koko perheen voimin. Alle 13-vuotiaille ilmainen sisäänpääsy.

Konsertit

ETNO-leirit

Työpajat

Tiimi

Ando KivibergChiefando@folk.ee+372 52 40 069
Liina HärmAssistant Managerliina@folk.ee+372 51 87 580
Tarmo NoormaaProgram Managernoormaa@folk.ee+372 50 87 759
Ülle JantsonEducational Programylle@folk.ee+372 51 63 133
Tarmo TähepõldForeign Affairstarmo@folk.ee+372 51 58 883
Kaija-Liisa TarandETNO Campskaija-liisa@folk.ee+372 56 352 152
Hillar SeinTechnical Managerhillar@folk.ee+372 52 10 299
Epp AlataluAuta Aittaa!epp@folk.ee+372 51 21 721
Tiit JürmannSales Managertiit@folk.ee+372 50 63 760
Kristiina AlliksaarAccommodation & Cateringkristiina@folk.ee+372 52 21 825
Mare LilienthalTicket Sales Managermare@folk.ee+372 52 80 739
Kersti RattusDesignerkersti@kultuur.edu.ee+372 52 835 369
Mare HuntExhibitionshundu@kultuur.edu.ee+372 51 583 87
Ene SillamaaHandicraft Yardene@folk.ee+372 53 432 884
Triinu PriksPersonnel Managertriinu@folk.ee+372 53 902 273
Marit RaukWaste Managementmarit@folk.ee+372 50 49 814
Pille KirsimäeAccountantamanda@folk.ee+372 51 06 754
Aari JuhansonTranslationsaari@folk.ee+372 56 900 800
Allan KändmaaCodemanallan@folk.ee+372 53 985 666
Tauno UiboWebpage, ITtauno@folk.ee+372 51 11 049
Urmas VolmerPrinted Matter, Photosurmas@folk.ee+372 50 63 362
Erki PriskSecurity Administrationerki@folk.ee+372 51 66 306
Andreas MüüriseppRealVideo Transmissionsandu@videoteam.ee+372 50 12 118
Kristel PeikelPress Assistantkristel@folk.ee+372 51 56 329