Tere tulemast pärimusmuusika ja -tantsu õppelaagrisse Eesti ETNO, mis sellel aastal toimub juba viiendat korda!

LAAGRIST LÄHEMALT
Laager toimub vahetult enne Viljandi Pärimusmuusika Festivali, kestab neli päeva ning on mõeldud kõigile huvilistele vanuses 15 – 25 a. (võimalikud ka erandid).

Osalejatel on võimalus valida viie erineva grupi vahel:

 • Pillimängulaager:
  A - rahvamuusikakogemusega soovijale
  B - pillimänguoskusega soovijale

 • Tantsulaager:
  A - tantsukogemusega soovijale
  B - tantsukogemuseta soovijale

 • Laululaager: 
  rahvalaulust huvitatutele

Päevaste õpitubade ajal töötatakse eraldi gruppides, õhtused tegevused on ühised. Keskpäeviti toimuvad laagrilistele loengud, kus on võimalik praktilisele tegevusele lisaks koguda teoreetilisi teadmisi.
Laagri kolmandal päeval toimub väljasõit looduslikult kaunisse kohta, kus saab laulda, pilli mängida ja tantsida vabas õhus.
Pillimängulaagris toimub õppetöö kuulmise järgi, arendades sellega muusikalist mälu, tähelepanuvõimet ja stiilitunnetust.
Laagri lõppedes on osavõtjad valmis andma kontserdi tutvustamaks traditsioonilisi tantse, pillilugusid ja laule.
Õpetajateks on parimad vastava ala praktikud: Õie Sarv, Tuulikki Veskus, Sofia Joons, Janika Viilma, Ülle Kärner, Siim Sarv, Raivo Sildoja. Laagri juht: Krista Sildoja. Laagrist osavõtjate piirarv on 50.

 

Nii ööbimine kui toitlustamine toimub Viljandi Kultuurikolledzhi õppehoones. Kaasa tuleb võtta oma magamiskott ja –alus. Igal laagrilisel on võimalus registreerimisel tellida Viljandi Pärimusmuusika Festivali kaelakaart (100 EEK-i), mille eest ta on valmis mängima-laulma festivali tantsutelgis ning aitama samas tantsude õpetamisel.

OSAVÕTUMAKS
ühele on 480 EEK-i, milles sisaldub:

 • õpetuslik osa 21. - 26. juuli

 • ööbimine, toitlustamine 21. - 26. juuli

Ettetellimisel pakume laagrilistele võimaluse ööbida festivali ajal, s.o. 26. - 30. juulini, Viljandi Kultuurikolledzhi õppehoones edasi. Osavõtumaksu palume tasuda ülekandega hiljemalt 1. juuliks 2001. a. 

Organisatsioon: MTÜ Viljandi Pärimusmuusika Festival
Pank: Eesti Ühispank
a/a: 10220008039018
Laagrisse soovija nimi: 
Selgitus: Eesti ETNO

Õppelaagrist loobudes (olles eelnevalt tasunud osavõtumaksu) tagastame enne 1. juulit loobujale 100 %, hilisemale 70 % tasutud maksust.

lisainfo: Krista Sildoja, tel. 055 31 478, e-mail: krista@vkco.vil.ee

REGISTREERIMINE