HALLID LAULUD (Eesti) esinevad 27. juulil kell 01:00 Suures Toas .
Koosseis:
Anne Maasik - laul, trumm, kellukesed

Tõnis Tulp - kitarr, laul

Heno Sarv - kitarr

Heikki-Rein Veromann - flöödid, laul
Kontakt:
Tõnis Tulp e-mail:
tonis@lv.viljandimaa.ee
HALLID LAULUD 1976. a. valmis Tartus teatris Vanemuine Jaan Toominga lavastus «Veli Joonatan».
Etenduse esimene vaatus loodi luuletaja Ernest Enno proosaraamatu «Minu sõbrad» põhjal ning teine vaatus koosnes Enno luuletustest.
Pean seda oma debüüdiks Eesti teatrilaval (esimene ülesastumine oli etenduses «Põrgupõhja uus vanapagan») ja sellest ajast alates on E. Enno jäänud mulle saatjaks mu näitleja- ja lauljateel.
Pärast seda, kui J. Lina lasi Rootsis mu lauludest plaadi teha, saavutasid need isegi teatava populaarsuse. See on tänaseni jäänud ainsaks minu laulude plaadiks.
Sellel kevadel aga helistas mulle Tõnis Tulp, kes omal ajal «Veli Joonatanis» pillimehena osales, ja küsis, kas ei võiks toonaseid laule jälle üheskoos laulda. «Nad ei ole aegunud ning on siiani mu hinge soojendanud,» ütles Tõnis mulle.
Ja tõepoolest - miks ka mitte, mõtlesin mina. Nüüd laulamegi E. Enno luuletustele loodud laule, millest viis on ammusest, kaks aga hilisemast ajast. Kavas on kaks laulu ka Uku Masingu tekstile. Lauluviisid on loonud Anne Maasik, muusikalise seade on teinud Tõnis Tulp, Heno Sarv ja Heikki-Rein Veromann.
Instrumentaallugudena mängime veel ühe indiaanimeloodia ja ühe handi loo.

...........................................ANNE MAASIK