EKTON KORKA (Udmurdi) esinevad 26. juulil kell 17:00 A.Le Coq´i TELGIS, 28. juulil kell 18:00 Kultrahoovis .
Koosseis:
Andrei Prokopiev - direktor, tants, laul (solist), trumm

Natalia Tchirkova - tegevjuht, tants

Vladimir Koulikov - akordion

Nadejda Diadkina - tants, laul

Natalia Kamacheva - tants, laul

Svetlana Oustinova - tants, laul

Tatiana Chkliaeva - tants, laul (solist)

Tatiana Petrova - tants, laul

Inna Vasileva - tants, laul

Pavel Kamachev - akordion

Oleg Bimakov - akordion, tants

Nadezda Prokopyeva - tants, laul
Kontakt:
Andrey Prokopyev e-mail:
magvarbarat@yahoo.com
EKTON KORKA Udmurdi Traditsioonilise tantsu stuudio
Stuudio loodi 1997 detsembris etnoloog ja etnokoreoloog Andrey Prokopyev'i ning koreograaf Natalia Chirkova poolt.
Alguses funktsioneeris grupp autentsete rahvatantsu vormide propageerija ning arendajana Udmurdi folkloori liikumises. Ungari «tįnchįz» fenomenist inspireerituna korraldasid grupi liikmed seeria tantsumaja («ekton korka») kogunemisi Izhevski kultuurimajas, kus tantsiti traditsionaalse saate taustal traditsionaalseid, mitte-stiliseeritud ning ilma koreograafilise seadeta Udmurdi tantse, eesmärgiks lihtsalt meelelahutus.
Need kogunemised muutusid Udmurdi linnaelanikkonna seas varsti populaarseiks, «ekton korka» tegevust nähti kui kauaoodatud alternatiivi nõukogude stiilis folk-revüü ning nende pseudo- koreograafiaga tantsuansamblitele.
Peagi kujunes «ekton korka» regulaarsetest Udmurdi traditsioonilise tantsu ning laulu teadjatest külastajatest tantsutrupp, mida praegu tuntakse kui «Ekton Korka» Udmurdi Traditsioonilise Tantsu Stuudio. Stuudio esitab Udmurdi erinevate etnograafiliste gruppide traditsioonilisi tantse, tantsumänge, instrumentaalmuusikat ja laule.
Tantsu repertuaar hõlmab kõiki Udmurdi tantsutraditsiooni tüüpe ja stiile ning on eriti rikkalik meeste ja naiste improviseeritud soolotantsude (ogen ekton), nii-nimetatud võistluslike «kahe tantsude» (kyken ekton, vache ekton), keerukate kuueliste, kaheksaliste, kümneliste, jne. hilisemat päritolu populaarsete kujundtantsude poolest. Palju leiab repertuaarist traditsioonilisi rituaalseid (pulma-, sõduri-, jumalagajätu-, sandiks käimise, talgute jne. tseremooniate) ning mitte rituaalseid laulu žanreid. Kuna Udmurdi rahvatraditsiooni põhituumiku moodustavad võõrustamistseremooniad, mis hõlmavad peaaegu kõiki traditsioonilisi tantsutüüpe, siis on just need Stuudio esinemiste alustalaks.
Udmurdi tantsud on tugeva individualistliku iseloomuga tänu suurele variatsioonide rikkusele, improviseeringule ning tantsumotiivide korraldamatusele. Seda kõike pakuvad ka Ekton Korka esinemised.
Repertuaar koosneb traditsioonilistest tantsudest ning lauludest, mida on kogunud ning hoolikalt lavaliseks esitamiseks arendanud Stuudio kunstiline juht Andrey Prokopyev. Pooled stuudio personalist on professionaalsed muusikud, teise poole moodustavad Udmurdi Riikliku Ülikooli lõpetanud ning üliõpilased, kes õpivad ülikoolis folkloori või etnoloogiat.
Kuna firma arendab folkloori esialgset vormi ei kasutata stiliseeritud rõivaid. Iga tantsija kannab tema sünnikohale omast kostüümi. Enamus Stuudio tantsijaid on pärit Lõuna-Udmurtiast ja seetõttu domineerivad lõunapoolsete udmurtide pühapäevariided. Rõivad on tehtud puuvillakangast, kuhu on põimitud erinevat värvi ning varieeruva laiusega värvilisi ribasid, punane kõige valdavama värvina. Rõivaste ning peakatete kaunistuses on kasutatud erinevaid põimimistehnikaid, sealhulgas geomeetrilist, lille- ning lehemotiive. Pealisrõivana kantakse musta kodukootud pikk-kuube. Naiste kostüümid on rikkalikult kaunistatud hõbemüntide, hõbekettide, käevõrude ja kõrvarõngastega. Traditsiooniliste jalavarjudena kasutatakse ilma kannata või hilisemat päritolu kannaga jalanõusid.